ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Vláda SR dala „zelenú“ prítomnosti vojakov NATO

za účelom ochrany Slovenskej republiky a východnej hranice Aliancie


Vláda SR dnes na návrh ministra obrany SR Jaroslava Naďa súhlasila s prítomnosťou príslušníkov spojeneckých ozbrojených síl na území SR za účelom vytvorenia mnohonárodnej bojovej skupiny v rámci tzv. posilnenej predsunutej prítomnosti (eFP) NATO.

Čítať ďalej
  • 09.03. 2022
  • Ministerstvo obrany SR

Bezprostřední nebezpečí ČR nehrozí,

ale jsme připraveni se bránit


Ukrajina a její boj má plnou podporu naší vlády i celého demokratického světa. Česká republika je díky členství v Severoatlantické alianci bezpečnou zemí, kde nehrozí bezprostřední nebezpečí. Přestože stále doufáme v diplomatické a mírové řešení, jsme připraveni se v případě potřeby bránit a naši vojáci jsou připraveni čelit jakémukoliv nebezpečí.

Čítať ďalej
  • 09.03. 2022
  • Ministerstvo obrany ČR

Na sankčnom zozname USA

je aj firma pôsobiaca na Slovensku


Americké ministerstvo obchodu dnes v reakcii na ruskú inváziu na Ukrajine zverejnilo sankčný zoznam 91 subjektov, ktoré podporujú ruské vojenské aktivity. Figuruje na ňom aj spoločnosť Incoff Aerospace s.r.o., ktorá sídli v bratislavskej Dúbravke.

Čítať ďalej
  • 09.03. 2022
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky