ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Rezort obrany upozorňuje na plánované presuny

vojenskej techniky cez územie Slovenska


Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska, že v období od 14. do 20. júna 2021 je cez územie SR plánovaných tridsaťtri cestných presunov zahraničných spojeneckých ozbrojených síl. Pôjde predovšetkým o presun spojeneckých vojakov v rámci cvičenia Defender 2021 a Saber Guardian 21.

Čítať ďalej
  • 14.06. 2021
  • Ministerstvo obrany SR

Přesun amerických jednotek přes ČR

- návrat ze cvičení Saber Guardian 2021


Ve dnech 13. až 17. června 2021 postupně přes Českou republiku ze Slovenska do Německa přejede šest stovek amerických vojáků s více než 200 kusy vojenské techniky. Vojáci se vrací z Maďarska z aliančního cvičení Saber Guardian 2021, které je součástí cvičení NATO Defender Europe 2021.

Čítať ďalej
  • 14.06. 2021
  • Armáda ČR

Vo VTSÚ Záhorie pokračuje prezentácia

pásových bojových obrnených vozidiel


Ministerstvo obrany SR pokračuje s prieskumom trhu, cieľom ktorého je hľadanie riešení v otázke obstarania nových pásových bojových obrnených vozidiel ako náhrady zastaranej techniky mechanizovaných jednotiek ozbrojených síl.

Čítať ďalej
  • 11.06. 2021
  • Ministerstvo obrany SR

Voják Čestné stráže Trung Hieu Mai

Svobodník Trung Hieu Mai je příslušníkem Posádkového velitelství Praha. Sloužit u armády nebo policie bylo jeho snem odjakživa. S přibývajícími roky přibyl ještě jeden: pomáhat vietnamské komunitě v Česku a zlepšit vzájemné soužití.

Čítať ďalej
  • 11.06. 2021
  • Armáda ČR

Knižné novinky