ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Minister Gajdoš rokoval s veľvyslankyňou Indonézie

Minister obrany SR Peter Gajdoš včera na pôde rezortu obrany rokoval s veľvyslankyňou Indonézskej republiky v SR Adiyatwidi Adiwosovou. Išlo o jej prvú návštevu po vymenovaní do funkcie, pričom témou diskusie boli predovšetkým vzájomné vzťahy a možnosti bilaterálnej spolupráce v oblasti obrany, ako aj obranného priemyslu.

Čítať ďalej
  • 23.01. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

VP zadržala vo vojenských lesoch muža

podozrivého z krádeže dreva


Príslušníci Vojenskej polície zadržali koncom minulého týždňa v priestore Vojenských lesov a majetkov, š. p. Kamenica nad Cirochou – časť Jovsa civilnú osobu, ktorá z lesa odvážala drevo bez povolenia.

Čítať ďalej
  • 23.01. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

„Chci, aby se lidé potkávali při sportu",

říká kapitánka Věra Manová


Sedlecký univerzál. Pro příslušníky vrtulníkové základny v Náměšti to není neznámé spojení, vždyť pro ně je tento celoroční dvanáctiboj o všestranného sportovce vymyšlen. Autorkou nápadu není nikdo jiný než náčelnice skupiny speciální tělovýchovy kapitánka Věra Manová, která se vojenskému sportu věnuje již patnáct let.

Čítať ďalej
  • 22.01. 2018
  • 22. zVrL

Čeští vojáci cvičili na Slovensku

s bojovými chemickými látkami


Ve dnech 4. až 8. prosince 2017 se u slovenského Výcvikového a testovacího centra radiační, chemické a biologické ochrany v Zemianských Kostoľanoch uskutečnilo cvičení pod názvem Toxic Leak 2017.

Čítať ďalej
  • 22.01. 2018
  • 26. pvrp

Knižné novinky