ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Poľsko-slovenský výcvik v Iraku

je vzorom podpory úsilia NATO v Iraku


Medzinárodný sekretariát NATO označil poľsko-slovenský výcvik pri opravách a údržbe sovietskej vojenskej techniky v Iraku za vzor podpory úsilia Aliancie v Iraku. Stretnutie spojencov NATO sa uskutočnilo pri príležitosti ukončenia tejto slovensko- poľskej spolupráce.

Čítať ďalej
  • 21.01. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Rezort obrany upozorňuje na presuny techniky

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na presuny vojenskej techniky zahraničných ozbrojených síl, ktoré sú naplánované v období od 21. do 27. januára 2019. Celkovo by malo ísť o 11 cestných presunov zahraničných vojsk, pričom pôjde predovšetkým o presun poľských vojakov.

Čítať ďalej
  • 21.01. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Tři vojenští kaplani složili duchovní slib

Tři vojenští kaplani složili ve středu 16. ledna při ekumenické bohoslužbě ve vojenském kostele sv. Jana Nepomuckého v Praze duchovní slib vojenského kaplana a stali se tak nedílnou součástí Duchovní služby Armády České republiky.

Čítať ďalej
  • 18.01. 2019
  • Armáda ČR

I díky pomoci českých vojáků v Afghánistánu

mají dvě nemocnice moderní vybavení


Na základně Bagram v Afghánistánu, kde v současné době působí 11. strážní rota, se uskutečnilo předání zdravotnického vybavení pro Parwan General Hospital a Bagram Clinic. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnil velvyslanec České republiky v Afghánistánu Petr Štěpánek, velitel 18. úkolového uskupení podplukovník František Vilím i velitel základny Bagram brigádní generál Daniel Conley.

Čítať ďalej
  • 18.01. 2019
  • Armáda ČR

Náčelník generálneho štábu OS SR v Bruseli

na 180. zasadaní Vojenského výboru NATO


Náčelník generálneho štábu na 180. zasadaní Vojenského výboru NATO v Bruseli Generálporučík Daniel Zmeko sa v dňoch 15. až 16. januára 2019 zúčastnil v Bruseli na pravidelnom zasadaní Vojenského výboru NATO na úrovni náčelníkov generálnych štábov členských krajín NATO.

Čítať ďalej
  • 17.01. 2019
  • Ozbrojené sily SR

Knižné novinky