ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Bezpečnostní rada státu vzala na vědomí

Dlouhodobý výhled pro obranu


Bezpečnostní rada státu v pondělí 4. února 2019 projednala a vzala na vědomí dokument Dlouhodobý výhled pro obranu 2035. Bezpečnostní prostředí ve světě se v posledních letech postupně zhoršuje a tomu bude odpovídat charakter ozbrojených sil ČR. Budou mobilní, schopné rychlé reakce, vybavené moderní technikou a materiálem s kvalitním a dobře vycvičeným personálem schopným interoperability se spojenci.

Čítať ďalej
  • 06.02. 2019
  • Ministerstvo obrany ČR

Veliteľské zhromaždenie NGŠ OS SR

v znamení oceňovaní, vyhodnotení, ale aj úloh


Dnes, druhým dňom v podobe odborných prednášok, vyvrcholilo tohtoročné veliteľské zhromaždenie náčelníka Generálneho štábu OSSR. Zhromaždenie sa nieslo v duchu nového konceptu plánovania, zároveň bolo prvým veliteľským zhromaždením od ustanovenia nového náčelníka generálneho štábu do funkcie a zároveň posledným vo funkčnom období úradujúceho prezidenta Slovenskej republiky.

Čítať ďalej
  • 06.02. 2019
  • Ozbrojené sily SR

V4 VIMIMED 2019

Premiérové stretnutie vojenských zdravotníkov


V priestoroch Akadémie OS SR v Liptovskom Mikuláši sa 4. až 6. februára stretli vojenskí zdravotníci z krajín Vyšehradskej skupiny na svojej premiérovej konferencii. Zorganizoval ju Úrad hlavného lekára SR pri príležitosti slovenského predsedníctva v tomto formáte. Na konferencii sa okrem vojenských zdravotníkov krajín V4 zúčastnili aj zástupcovia Centra výnimočnosti pre vojenskú medicínu Budapešť a Multinárodného zdravotníckeho koordinačného centra Koblenz. Celkom sa na podujatí zúčastnilo 61 zahraničných a 19 slovenských delegátov.

Čítať ďalej
  • 06.02. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Rok 2018 bol rokom reálnej modernizácie

Rok 2018 bol z pohľadu ozbrojených síl rokom reálnej modernizácie, ten aktuálny by mal byť rokom vojaka. V rámci včerajšieho veliteľského zhromaždenia pri príležitosti vyhodnotenia výcvikového roka to uviedol minister obrany SR Peter Gajdoš.

Čítať ďalej
  • 06.02. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Minister obrany SR Peter Gajdoš rokoval

s fínskym veľvyslancom Jukkom Pesolom


Minister obrany SR Peter Gajdoš prijal včera na pôde rezortu obrany veľvyslanca Fínskej republiky Jukka Pesolu pri príležitosti jeho vymenovania do funkcie. Spoločnému stretnutiu dominovali otázky bilaterálnej spolupráce v oblasti obrany, ako aj podpora domáceho obranného priemyslu.

Čítať ďalej
  • 06.02. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky