ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Ukončenie 23. ZVŠK za účasti náčelníka GŠ OS SR

Za účasti rektora Akadémie ozbrojených síl doc. Ing. Jozefa Putteru, CSc. a náčelníka GŠ OS SR genpor. Ing. Daniela Zmeka bol 14. decembra 2018 slávnostne ukončený 23. Základný veliteľsko-štábny kurz (ZVŠK). „Kurz je pevnou súčasťou systému celoživotného vzdelávania v AOS,“ uviedol rektor.

Čítať ďalej
  • 18.12. 2018
  • Ozbrojené sily SR

Ukončenie Vstupného odborného kurzu VP SR

V priestoroch Múzea SNP v Banskej Bystrici sa dňa 14. decembra 2018 uskutočnilo za prítomnosti riaditeľa Vojenskej polície SR plk. PhDr. Michala Migáta, zástupcu riaditeľa pplk. Ing. Valentína CEBA a riaditeľa odboru policajného výkonu Bratislava pplk. Ing. Štefana Masaryka slávnostné ukončenie Vstupného odborného kurzu VP SR

Čítať ďalej
  • 18.12. 2018
  • Vojenská polícia SR

Vláda ČR informována o nákupu BVP,

vozidel TITUS a ručních palných zbraní


V pondělí 17. prosince 2018 ministr obrany Lubomír Metnar předložil vládě České republiky informaci o třech veřejných zakázkách. Všechny se týkají pořízení nové techniky pro pozemní síly a povedou k výraznému vylepšení jejich schopností.

Čítať ďalej
  • 17.12. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

SR odovzdala humanitárnu pomoc pre Afganistan

Slovenská republika odovzdala v rámci humanitárnej pomoci pre Afganistan 540 nových školských rovnošiat pre deti z afganského mesta Mazar-e-Sharif. Humanitárnu pomoc, ktorú pripravilo Ústredie ekumenickej pastoračnej služby v Ozbrojených silách a ozbrojených zboroch SR v spolupráci s Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, dnes vypravili z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave za účasti predstaviteľov rezortov obrany, zahraničných vecí a vnútra.

Čítať ďalej
  • 17.12. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Slovenský projekt Zvereneckého fondu NATO

pre Ukrajinu vstúpil do ďalšej fázy


Slovenská republika môže na základe podpisu medzinárodných zmluvných dokumentov medzi agentúrou NSPA a Ukrajinou a Ministerstvom obrany SR a agentúrou NSPA začať realizovať praktickú časť projektu Zvereneckého fondu NATO pre likvidáciu výbušnej munície a boja s improvizovanými zariadeniami (EOD/C-IED) pre Ukrajinu, v ktorom je zároveň vedúcou krajinou. K dispozícii má na to viac ako 600 000 eur, ktorými fond okrem Slovenska podporilo aj 9 spojeneckých krajín.

Čítať ďalej
  • 17.12. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky