ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Výcvik prpvPS s policajným zborom SR

Tridsaťpäť príslušníkov Práporu podpory velenia Pozemných síl (prpvPS) OS SR Trenčín sa 2. apríla 2019 spolu s Krajským riaditeľstvom Policajného zboru Slovenskej republiky v priestoroch TJ Dukla Trenčín zúčastnili výcviku zameraného na posilnenie policajného zboru, ktorý riadil policajný príslušník KR PZ Trenčín.

Čítať ďalej
  • 03.04. 2019
  • prpvPS

Vláda ČR schválila koncepci POKOSu

pro léta 2019 až 2024


Vláda České republiky na včerejším zasedání schválila materiál Koncepce přípravy občanů k obraně státu (POKOS) 2019 – 2024. Jejím cílem je zlepšit připravenost občanů na řešení možných krizových situací a také zvýšit kvalitu zajišťování bezpečnosti a obrany ČR.

Čítať ďalej
  • 02.04. 2019
  • Ministerstvo obrany ČR

Výcvik logistických odborností kvrps v CV Lešť

V súlade s plánom prípravy Krídla velenia, riadenia a prieskumu (ďalej len kvrps) pre rok 2019 v mesiaci marec jednotky kvrps Zvolen vykonali jednu zo svojich aktivít a to výcvik logistických odborností v priestoroch Centra výcviku Lešť.

Čítať ďalej
  • 02.04. 2019
  • kvrps

Minister Gajdoš rokoval s Ch. B. Hwaom,

veľvyslancom Kórejskej republiky v SR


Minister obrany SR Peter Gajdoš dnes na pôde rezortu obrany rokoval s veľvyslancom Kórejskej republiky Chungom Byungom Hwaom. Počas jeho prvej návštevy ministerstva obrany diskutovali o aktuálnych bezpečnostno-politických otázkach, ako aj o možnostiach vzájomnej spolupráce v oblasti vzdelávania a výcviku v rámci ozbrojených síl oboch krajín.

Čítať ďalej
  • 02.04. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky