ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Presun americké vojenské techniky

na cvičenie Saber Guardian 2019


Ministerstvo obrany SR upozorňuje verejnosť, že od 22. mája do 6. júna 2019 a následne od 21. do 27. júna 2019 sa bude cez územie Slovenskej republiky presúvať americká vojenská technika smerujúca na medzinárodné cvičenie Saber Guardian 2019. Celkovo pôjde o niekoľko stoviek kusov techniky a zodpovedajúci počet obslužného personálu rozdelených do konvojov presúvajúcich sa v rôznych termínoch.

Čítať ďalej
  • 21.05. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Ozbrojené sily SR budú aj v budúcom roku

cvičiť aktívne zálohy


Ozbrojené sily Slovenskej republiky spúšťajú prihlasovanie do aktívnych záloh pre rok 2020. Vojaci v zálohe, ktorí spĺňajú zákonom stanovené podmienky, sa môžu prihlasovať do 15. septembra 2019.

Čítať ďalej
  • 21.05. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Presuny vojenskej techniky cez územie SR

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na presuny vojenskej techniky zahraničných ozbrojených síl, ktoré sú naplánované v období od 20. do 26. mája 2019. Celkovo by malo ísť o 28 cestných presunov zahraničných vojsk, pričom pôjde predovšetkým o presun amerických vojakov v rámci cvičenia Saber Guardian, ako aj presun bulharských, maďarských a chorvátskych vojakov v rámci cvičenia Capable Logistician.

Čítať ďalej
  • 20.05. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Streľby protitankovými strelami

V dňoch 6. až 10. mája 2019 vyvrcholil vo výcvikovom priestore Lešť výcvik strelcov-operátorov bojových vozidiel BVP-1 z celých pozemných síl OS SR. Po splnení predpísaných prípravných cvičení v streľbe z lafetových zbraní, absolvovaní teoretickej časti a výcviku na streleckých trenažéroch vedú streľbu ostrými pancierovými granátmi a riadenými protitankovými strelami.

Čítať ďalej
  • 17.05. 2019
  • 22. mpr

Průzkumníci z Prostějova uspěli na soutěži

speciálních týmů v Jordánsku


Minulý měsíc se v jordánském Ammánu konal už 11. ročník mezinárodní soutěže Annual Warrior Competition Event. Českou armádu reprezentovali příslušníci 102. průzkumného praporu z Prostějova, kteří se v silné konkurenci 37 týmů umístili na skvělém pátém místě.

Čítať ďalej
  • 17.05. 2019
  • Armáda ČR

Knižné novinky