ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Rezort obrany upozorňuje na plánované presuny

vojenskej techniky cez územie Slovenska


Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska, že v období od 31. mája do 6. júna 2021 je cez územie SR plánovaných dvadsaťsedem cestných presunov zahraničných spojeneckých ozbrojených síl.

Čítať ďalej
  • 31.05. 2021
  • Ministerstvo obrany SR

Dodavatelům BVP předány výzvy

k podání nabídek


Včerejšek byl ve vojenském výcvikovém prostoru Libavá na Olomoucku vyvrcholením několikatýdenního procesu testování vozidel CV90, Lynx a Ascod. Náměstek ministra obrany pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic při této příležitosti třem uchazečům o zakázku oficiálně předal výzvu pro podání nabídek na dodání 210 pásových bojových vozidel pěchoty.

Čítať ďalej
  • 28.05. 2021
  • Armáda ČR

Život vojaka v operácii UNFICYP, 3. časť

Ženijná čata


Ženijná čata je dislokovaná v Campe Tatry na veliteľstve operácie UNFICYP v Nikózii a pozostáva z troch družstiev, z ktorých má každé svoje špecifické zameranie. Nad ženijnou čatou je v rámci veliteľstva UNFICYP postavená funkcia vyššieho dôstojníka - Force Engineer Officer (FEO), ktorý sa zodpovedá priamo veliteľovi operácie UNFICYP.

Čítať ďalej
  • 28.05. 2021
  • Ozbrojené sily SR

Medzinárodná súťaž delostreleckých

a prieskumných jednotiek


Vo výcvikovom priestore Adaži sa v rámci aktivít na udržanie vycvičenosti bojovej skupiny uskutočnila medzinárodná súťaž delostreleckých a prieskumných jednotiek s názvom St. Barbara Warrior Competition.

Čítať ďalej
  • 28.05. 2021
  • shdo

Knižné novinky