ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Vojaci cvične vypália delostrelecké salvy

Pripravujú sa na výročie Martinskej deklarácie


Profesionálni vojaci Raketometného oddielu Rožňava vypália v pondelok 29. októbra v Martine za amfiteátrom delostrelecké salvy s cvičnou muníciou, ktoré sú súčasťou príprav na celonárodné oslavy 100. výročia prijatia Martinskej deklarácie. Súčasťou generálneho nácviku je aj prelet leteckej techniky. Rezort obrany v tejto súvislosti upozorňuje obyvateľov Martina a dotknutých okolitých obcí na hluk, ktorý salvy spôsobia.

Čítať ďalej
  • 26.10. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Návšteva štátneho tajomníka MO SR

vo Veliteľstve posádky Bratislava


Štátny tajomník Ministerstva obrany Slovenskej republiky Marián Saloň vykonal 25. októbra 2018 pracovnú návštevu u Čestnej stráže OS SR dislokovanej v kasárňach Vajnory.

Čítať ďalej
  • 26.10. 2018
  • Veliteľstvo posádky Bratislava

Vojenský speciál přivezl tělo padlého vojáka

Ve středu 24. října ve ve 23.45 hodin přistál na kbelské 24. základně dopravního letectva vojenský speciál Airbus A319CJ (ev. č. 3085), který z Afghánistánu do České republiky přepravil tělo padlého vojáka štábního praporčíka in memoriam Tomáše Procházky. Ten zemřel v pondělí 22. října poté, kdy na něj a jeho dva kolegy ze speciálních sil na základně Shindand v provincii Herát zaútočil voják v afghánské uniformě.

Čítať ďalej
  • 25.10. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Knižné novinky