ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

V Bamaku se vystřídali čeští vojáci

Novými jsou opět dělostřelci z Jinců


V pátek 21. května se uskutečnil slavnostní akt předání operačního úkolu mezi 4. a 5. úkolovým uskupením AČR Mali. Českou vlajku předal do rukou nového velitele kapitána Radka Miriťuka náčelník štábu mise EUTM plukovník Perez Ucha. Po úspěšném působení v Mali se tak jednotka, vedená kapitánem Václavem Ottou, může vrátit do ČR.

Čítať ďalej
  • 26.05. 2021
  • Armáda ČR

Kriminalistika v praktických príkladoch 2021

Dňa 12. mája 2021 sa príslušníci Vojenskej polície zúčastnili online odborného seminára Kriminalistika v praktických príkladoch 2021 organizovaného Kriminalistickým a expertíznym ústavom Policajného zboru Slovenskej republiky.

Čítať ďalej
  • 26.05. 2021
  • Vojenská polícia

Nasazení AZ v Národním očkovacím centru

Armáda povolá vojáky v aktivní záloze. Rozhodl o tom náčelník generálního štábu armádní generál Aleš Opata. Aktivní zálohy budou pomáhat v Národním očkovacím centru v Praze, kde posílí personál Ústřední vojenské nemocnice. Aktivní zálohu nasadí armáda od 14. července do 15. srpna 2021 ve směnném režimu, a doplní profesionální vojáky, kteří už v centru slouží od jeho otevření.

Čítať ďalej
  • 26.05. 2021
  • Armáda ČR

Z kancelárie na strelnicu

Po čiastočnom uvoľnení pandemických opatrení sa príslušníci veliteľstva vzdušných síl mohli venovať aj bojovej príprave jednotlivca. Svoje perá a klávesnice na krátko vymenili za osobné zbrane a z kancelárií sa presunuli na cvičisko, aby si v pravidelných intervaloch precvičili svoje zručnosti pri manipulácii s pridelenou osobnou zbraňou.

Čítať ďalej
  • 24.05. 2021
  • Vzdušné sily OS SR

Knižné novinky