ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Plánované presuny techniky cez územie SR

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska, že v období od 7. do 13. júna 2021 je cez územie SR plánovaných štyridsaťsedem cestných presunov zahraničných spojeneckých ozbrojených síl. Pôjde predovšetkým o presun spojeneckých vojakov v rámci cvičení Defender 2021, Atlantic resolve a Brave Warrior 2021.

Čítať ďalej
  • 07.06. 2021
  • Ministerstvo obrany SR

Rheinmetall dodal do Austrálie prvých 25 Boxerov

Spoločnosť Rheinmetall oznámila, že dodala prvých 25 prieskumných bojových vozidiel Boxer 8x8 austrálskej armáde. Odovzdanie sa uskutočnilo v rámci druhej fázy projektu modernizácie bojových prieskumných prostriedkov LAND 400 v hodnote 5,2 miliardy dolárov.

Čítať ďalej
  • 04.06. 2021
  • Rheinmetall

Štátny tajomník Marian Majer rokoval

s námestníkom Thomasom Silberhornom


Štátny tajomník Ministerstva obrany SR Marian Majer prijal na pôde rezortu obrany námestníka ministerky obrany Spolkovej republiky Nemecko Thomasa Silberhorna. Témou včerajšieho rokovania boli modernizačné projekty Ozbrojených síl SR, možnosti spolupráce v oblasti kybernetickej bezpečnosti a hybridných hrozieb, či zapojenie do misií a operácií medzinárodného krízového manažmentu. Počas stretnutia zároveň diskutovali aj o spolupráci v rámci EÚ a NATO.

Čítať ďalej
  • 04.06. 2021
  • Ministerstvo obrany SR

MO SR zaznamenalo rekordný počet

žiadostí o poskytnutie dotácie


V tomto roku zaslali žiadatelia z mimovládneho sektora Ministerstvu obrany SR rekordných 158 žiadostí o poskytnutie dotácie na svoje projekty. Dotačná komisia rezortu hodnotila celkovo 142 žiadostí, ktoré splnili zákonné podmienky a rozhodla o podpore 50 projektov mimovládnych organizácií. Prerozdelila medzi ne celkovo 320 000 €, čo predstavuje viac ako trojnásobok v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi.

Čítať ďalej
  • 04.06. 2021
  • Ministerstvo obrany SR

V Lešti strieľali protitankové riadené strely

V posledný májový týždeň sa v priestoroch Centra výcviku Lešť uskutočnili streľby protitankových riadených striel (PTRS) a protitankových raketových kompletov (PTRK) útvarov topoľčianskej mechanizovanej brigády.

Čítať ďalej
  • 03.06. 2021
  • Ozbrojené sily SR

Knižné novinky