ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Na Dni hrdinů se představí i armáda

Už tuto sobotu 25. září bude pražské výstaviště v Holešovicích patřit všem složkám integrovaného záchranného systému. Záchranáři, policisté, hasiči a další hrdinové předvedou své vybavení i techniku, a to od 13.00 do 18.00 hod. Chybět nebude ani Armáda České republiky.

Čítať ďalej
  • 22.09. 2021
  • Ministerstvo obrany ČR

Medzinárodné cvičenie Toxic Valley 2021

Po ročnej prestávke sa opäť vo Výcvikovom a testovacom centre RCHBO v Zemianskych Kostoľanoch stretávajú odberové SICA (Sampling and Identification of Chemical Agents) tímy a mobilné chemické, identifikačné laboratória z Ministerstva vnútra SR a Ozbrojených síl Rakúska, Belgicka, Nemecka, Českej republiky, Francúzska, Nemecka, Maďarska, Talianska, Poľska, Slovenskej republiky, Slovinska a Spojených štátov amerických na medzinárodnom cvičení Toxic Valley 2021.

Čítať ďalej
  • 22.09. 2021
  • prrchbo

V ženijnom prápore opäť začalo

pravidelné cvičenie vojakov aktívnych záloh


Dvojtýždňový výcvik „záložákov“ - príslušníkov zaradených do aktívnych záloh OS SR, začal 20. septembra 2021 v priestoroch Ženijného práporu Sereď trocha netradične.

Čítať ďalej
  • 22.09. 2021
  • žpr

Střelecká soutěž velitele Hradní stráže

Ve středu 8. září 2021 proběhla na střelnici v Poříčanech u Nymburka Střelecká soutěž velitele Hradní stráže. 70 jednotlivců a 23 týmů střílelo z pistole Phantom, samopalu Scorpion EVO a historické pušky vz. 52/57.

Čítať ďalej
  • 22.09. 2021
  • Hradní stráž

Rokovanie NATO MNMPBAT

k plánu výcviku pre obdobie roka 2022


V termíne 6. až 10. septembra 2021 sa uskutočnilo rokovanie riadiaceho výboru mnohonárodného projektu vojenských polícií NATO MNMPBAT (CCG) v Chorvátskom výcvikovom zariadení Mali Losinj, a to za účasti hlavných predstaviteľov Vojenských polícií členských krajín projektu NATO MNMPBAT z Poľska, Chorvátska, Českej Republiky, Slovenska a Gruzínska (tzv. CCG).

Čítať ďalej
  • 22.09. 2021
  • Vojenská polícia

Knižné novinky