ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Ocenění občanských zaměstnanců MO ČR

Ministr obrany Lubomír Metnar ve čtvrtek 13. prosince ocenil 29 občanských zaměstnanců napříč resortem za vynikající pracovní výsledky a iniciativu při plnění úkolů. Za účasti státního tajemníka MO Petra Vančury, zástupce náčelníka Generálního štábu AČR – náčelníka štábu brigádního generála Miroslava Hlaváče jim předal děkovné listy.

Čítať ďalej
  • 14.12. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Najlepším poddôstojníkom OS SR v roku 2018

je vojak zo strediska CIMIC a PSYOPS


O najlepšom poddôstojníkovi pre rok 2018 sa rozhodovalo 13. decembra 2018 v priestoroch Múzea M. R. Štefánika v Košariskách. Komisia pod vedením Hlavného poddôstojníka OS SR štábneho nadrotmajstra Vladimíra Beluša na svojom zasadaní v rodnom dome generála M. R. Štefánika rozhodla o udelení ocenenia. Najlepším poddôstojníkom OS SR vo výcvikovom roku 2018 sa stal rotmajster Martin Chovanec z martinského Strediska CIMIC a PSYOPS.

Čítať ďalej
  • 14.12. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Smernica náčelníka generálneho štábu

a plány prípravy na rok 2019 sú schválené


Náčelník generálneho štábu v utorok 11 decembra schválil smernicu a plány prípravy podriadených veliteľstiev a útvarov, čím zavŕšil proces plánovania činnosti na nasledujúci rok.

Čítať ďalej
  • 13.12. 2018
  • Ozbrojené sily SR

Fire-Rescue-Cooperate 2018

Na základe dlhodobej spolupráce v oblasti ochrany pred požiarmi v zmysle príslušných dohôd o spolupráci medzi MO SR a MV SR – Prezídiom HaZZ, ako aj podľa Plánu prípravy ZZ III. na mesiac december 2018 bolo dňa 11. decembra 2018 v priestoroch Zásobovacej základne III - Zemianske Kostoľany (ZZ III.) vykonané Medzirezortné taktické cvičenie hasičských jednotiek „Fire-Rescue-Cooperate 2018“ (ďalej „TC FRC 2018“). Námetom TC FRC 2018 bol "Únik nebezpečných látok zo železničného nádržkového vozňa“, pričom riziková chemická látka ohrozovala okolitú prevádzku.

Čítať ďalej
  • 13.12. 2018
  • ZZ III.

Prijatie predsedníčky vlády Srbska

Predseda vlády SR Peter Pellegrini prijal predsedníčku vlády Srbskej republiky pani Anu Brnabićovú, ktorá je na oficiálnej návšteve Slovenska. Po oficiálnom prijatí v priestoroch Úradu vlády SR nasledoval spoločný pracovný obed, na ktorom hovorili o vzájomnej slovensko-srbskej spolupráci, aktuálnej situácii na Balkáne ako aj prístupových rokovaniach Srbska do EU.

Čítať ďalej
  • 13.12. 2018
  • Veliteľstvo posádky Bratislava

Knižné novinky