ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Čínské bojové roboty

Říše středu rychle dohání konkurenci


Nástup pozemních bojových vozidel bez lidské osádky patří mezi nejvýznamnější trendy, jež se týkají armád vyspělých zemí. Stranou proto nemohla zůstat ani Čínská lidová republika, která již zavedla do služby vyzbrojený pásový robot Sharp Claw 1. Čínský průmysl už ale představil daleko více typů včetně vskutku bizarních konstrukcí.

Čítať ďalej
  • 06.08. 2020
  • Lukáš Visingr

Začatie základného vojenského výcviku v Martine

Brány základne výcviku a mobilizačného doplňovania (ZaVaMD) sa po štvrtýkrát v roku 2020 otvorili 3. augusta pre 293 čakateľov a kadetov Akadémie ozbrojených síl prípravnej štátnej služby, ktorí tu absolvujú základný vojenský výcvik. Kasárne 4. čs. brigády sa im tak stanú na sedem týždňov ich ďalším domovom. Medzi čakateľmi je aj 54 žien.

Čítať ďalej
  • 06.08. 2020
  • ZaVaMD

Proti letadlům, dronům i munici

Nová koncepce SHORAD americké armády


K pozicím vlastních jednotek se přibližuje nepřátelský „roj“ dronů. Zároveň dostávají vojáci informaci z radaru, že k jejich postavení směřují řízené střely vypálené z nedaleko se pohybujících letounů protivníka. Všechny tyto hrozby mají být, dle nedávno zveřejněné vize velení US Army, odpovídajícími cíli pro perspektivní prostředky SHORAD (SHOrt Range Air Defense neboli protivzdušná obrana krátkého dosahu), zaváděné v blízké budoucnosti.

Čítať ďalej
  • 05.08. 2020
  • Dušan Rovenský

VePBA súčasťou prezentácie rezortu obrany

v Starej Ľubovni


V sobotu 1. augusta sa uskutočnila v priestoroch areálu Vojenskej expozície Michala Strenka v Starej Ľubovni aktivita na prezentáciu rezortu obrany. Predmetom prezentácie boli statické ukážky vojenskej techniky, ukážky ručných zbraní, ako aj ukážky boja z blízka.

Čítať ďalej
  • 05.08. 2020
  • Veliteľstvo posádky Bratislava

Vojaci precvičia aktívne zálohy aj budúci rok

Záujemcovia sa môžu hlásiť do septembra


Ozbrojené sily SR plánujú v budúcom roku vycvičiť celkovo 330 vojakov zaradených do aktívnych záloh. Záujemcovia, ktorí spĺňajú zákonom stanovené podmienky, sa môžu prihlásiť do 25. septembra 2020 prostredníctvom regrutačnej skupiny v krajskom meste podľa miesta svojho trvalého bydliska. Bližšie informácie o spôsobe prihlasovania, ako aj kontakty na jednotlivé regrutačné skupiny sú dostupné na webovej stránke rezortu obrany www.mosr.sk.

Čítať ďalej
  • 05.08. 2020
  • MO SR

Knižné novinky