ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Slovenskí vojaci plnia úlohy v prospech mieru

a bezpečnosti vo svete už 27 rokov


Príslušníci Ozbrojených síl SR sa od vzniku samostatnej Slovenskej republiky podieľajú na spoločných úlohách a cieľoch v prospech mieru a bezpečnosti vo svete v rámci mierových síl OSN. V súčasnosti pôsobí pod hlavičkou OSN v mierových misiách celkovo 243 slovenských vojakov a vojačiek.

Čítať ďalej
  • 29.05. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Minister obrany Jaroslav Naď pokračuje

v návšteve útvarov Ozbrojených síl SR


Vedenie rezortu obrany a ozbrojených síl aj dnes pokračovalo v pracovnom výjazde do vojenských útvarov, tentokrát na západnom Slovensku.

Čítať ďalej
  • 29.05. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Štátni tajomníci rezortov obrany V4 rokovali

o budúcej spolupráci v kontexte pandémie COVID-19


Štátny tajomník Ministerstva obrany SR Marian Majer sa včera prostredníctvom videokonferencie spojil so svojimi kolegami z Vyšehradskej skupiny. Hlavnou témou rokovania vo formáte Senior Body boli tentokrát skúsenosti krajín V4 s pandémiou COVID-19 a s tým súvisiaca potreba posilnenia regionálnej obrannej spolupráce.

Čítať ďalej
  • 29.05. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Velitelství pozemních sil AČR se stěhuje

z Prahy do Olomouce


Od 27. května do 3. června 2020 se bude Velitelství pozemních sil postupně stěhovat z budovy Generálního štábu Armády České republiky v Praze do Žižkových kasáren v Olomouci. Důvodem redislokace velitelství jsou změny v organizační struktuře armády, s nimi související nárůst počtů příslušníků jednotlivých organizačních celků a potřeba efektivního nakládání s finančními prostředky.

Čítať ďalej
  • 28.05. 2020
  • Armáda ČR

Nejméně jednou za půl roku řidiči od ženistů

absolvují výcvik v řízení vozidel


Bere se jako samozřejmost, ale je to denní chléb celé řady vojáků. Mluvíme o řízení motorových vozidel. Nejen u ženistů se jedná především o nákladní vozidlo Tatra 810 nebo 815, na které je zapotřebí řidičské oprávnění typu C. Právě v řízení této vojenské techniky se zlepšovali příslušníci 152. ženijního praporu.

Čítať ďalej
  • 28.05. 2020
  • Armáda ČR

Knižné novinky