ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Univerzita obrany v rámci experimentu

pomáhá pracovníkům Dětské nemocnice


Do podoby vědeckého experimentu se přetavil postesk nejednoho zdravotníka nad důsledky dlouhodobého používání ochranných roušek a respirátorů v podobě oděrek a dalších komplikací.

Čítať ďalej
  • 03.12. 2020
  • Univerzita obrany v Brně

Návšteva veliteľa 22. mpr na RÚVZ v Michalovciach

Dňa 27. novembra 2020 veliteľ 22. mechanizovaného práporu (22. mpr) podplukovník Július Čepela navštívil Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Michalovciach (RÚVZ Michalovce), kde sa stretol so zástupcom regionálnej hygieničky MVDr. Alenou Dolnou a samostatným radcom na RÚVZ Michalovce Bc. Karín Záviskou.

Čítať ďalej
  • 02.12. 2020
  • 22. mpr

Prioritou nového velitele Hradní stráže je nábor

Dnešním dnem se stal velitelem Hradní stráže plukovník generálního štábu Jaroslav Ackermann. Funkci slavnostně převzal od končícího velitele plukovníka Jiřího Kývaly. Ackermann chce pokračovat v náboru nováčků a posléze se zaměřit na výcvik vojáků.

Čítať ďalej
  • 01.12. 2020
  • Armáda ČR

MO SR skladuje biologický odpad z testovania

bezpečne a v súlade so zákonom


Ministerstvo obrany SR postupuje pri skladovaní biologického odpadu, ktorý vznikol pri testovaní obyvateľov v rámci operácie Spoločná zodpovednosť maximálne zodpovedne, bezpečne a plne v súlade s požiadavkami na zhromažďovanie nebezpečného odpadu tak, ako ich definuje vyhláška Ministerstva životného prostredia SR.

Čítať ďalej
  • 01.12. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky