ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Speciální tělesná příprava Vojenské policie

– přesuny na sněhu a ledu


Vojenští policisté plní v rámci své služby široké spektrum úkolů, které vyžadují speciální přípravu a dovednosti. Zimní období přináší specifické výzvy, a proto je důležité, aby příslušníci Vojenské policie byli pro tuto sezónu řádně připraveni. Z tohoto důvodu absolvovali další kurz zaměřený právě na pohyb v horském terénu.

Čítať ďalej
  • 22.03. 2023
  • Vojenská policie

Archery pre Ukrajinu a Spojené kráľovstvo

Dňa 16. marca 2023 zverejnila švédska vláda podrobnosti týkajúce sa dohody uzavretej so Spojeným kráľovstvom o strategickej kooperácii na podporu Ukrajiny. Jej kľúčovou časťou je darovanie ôsmich 155 mm kanónových húfnic Archer z armádnych zásob Ukrajine a odpredaj ďalších štrnástich Spojenému kráľovstvu.

Čítať ďalej
  • 21.03. 2023
  • Ivan Zajac

Medzinárodné cvičenie Slovenský štít 2023

preverilo pripravenosť brániť našu krajinu


Jedno z najväčších medzinárodných vojenských cvičení organizovaných pravidelne na území Slovenskej republiky, Slovenský štít 2023, v týchto dňoch vrcholí v Centre výcviku Lešť svojou taktickou fázou. Priebeh cvičenia si dnes pozrel aj minister obrany SR Jaroslav Naď spolu s velením Ozbrojených síl SR.

Čítať ďalej
  • 21.03. 2023
  • Ministerstvo obrany SR

ČR se zapojí do nové iniciativy EU

na nákup a dodávky munice pro Ukrajinu


Ministři obrany a zahraničí EU podpořili novou iniciativu na urgentní dodávky dělostřelecké munice a společný nákup munice ráže 155 mm pro Ukrajinu. Při společném nákupu se EU chystá navázat na existující projekt Evropské obranné agentury (EDA), která má celý proces významně usnadnit. Členským státům, které se do iniciativy zapojí, ať už cestou společného pořizování munice pro Ukrajinu nebo cestou urychlených dodávek munice, bude pomoc minimálně z poloviny proplacena z Evropského mírového nástroje (EPF).

Čítať ďalej
  • 21.03. 2023
  • Ministerstvo obrany ČR

Knižné novinky