ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Ministerstvo obrany ČR podepsalo smlouvu

na taktické soubojové simulátory


V pondělí 18. února 2019 zástupci ministerstva obrany a firmy Saab Czech s. r. o. podepsali smlouvu na dodávku taktických soubojových simulátorů. Za resort obrany smlouvu podepsal pověřený náměstek pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic MO Filip Říha.

Čítať ďalej
  • 20.02. 2019
  • Ministerstvo obrany ČR

Ostravští záložníci převzali terénní vozidla

Ředitel KVV Ostrava plukovník Jaroslav Hrabec převzal v pondělí 18. února od hejtmana Moravskoslezského kraje Iva Vondráka klíče od tří terénních vozidel - Toyota Hilux, Toyota Land Cruiser, Toyota Proace Verso. Vozidla budou používána při výcviku ostravských aktivních záloh (AZ), k plnění úkolů v krizových situacích nebo při zajišťování ochrany a obrany objektů kritické infrastruktury na teritoriu kraje.

Čítať ďalej
  • 20.02. 2019
  • Armáda ČR

Ministerstvo obrany SR obstará vozidlá 4x4

v rámci medzinárodné súťaže


Ministerstvo obrany SR obstará bojové obrnené a viacúčelové taktické vozidlá na platforme 4x4 pre Ozbrojené sily SR formou medzinárodnej súťaže. Tento postup dnes schválila Bezpečnostná rada a vláda SR.

Čítať ďalej
  • 20.02. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Medzinárodné cvičenie Ebonite Javelin 2019

Príslušníci 13. mechanizovaného práporu Levice sa pod velením poručíka Filipa Mahúta v termíne od 4. do 15. februára zúčastnili medzinárodného cvičenia Ebonite Javelin 2019 vo výcvikovom priestore VVP Libavá v Českej republike.

Čítať ďalej
  • 20.02. 2019
  • 13. mpr

Knižné novinky