ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Slovenskí vojaci participovali na cvičení

Quick Response 2020


V dňoch 30. augusta až 5. septembra 2020 bolo v priestore operácie EUFOR – Althea v Bosne a Hercegovine vykonané cvičenie Quick Response 2020. Každoročné cvičenie malo za úlohu preveriť spôsobilosti EUFOR v nasadení rezervných síl vysokej pripravenosti vyčlenených krajín prispievajúcich do mnohonárodného práporu.

Čítať ďalej
  • 21.09. 2020
  • Ozbrojené sily SR

MO SR upozorňuje na plánované presuny

vojenskej techniky cez územie Slovenska


Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska, že v období od 21. do 27 septembra 2020 je cez územie SR plánovaných 5 cestných presunov zahraničných spojeneckých ozbrojených síl. Konkrétne pôjde o presun amerických, českých, maďarských a poľských vojakov, ako aj príslušníkov ozbrojených síl Bosny a Hercegoviny.

Čítať ďalej
  • 21.09. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Najväčší morálny sľub profesionálneho vojaka

v Martine zložilo 284 čakateľov a kadetov AOS


Základný vojenský výcvik pre čakateľov prípravnej štátnej služby, kadetov Akadémie ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši a absolventov vysokých škôl dnes v priestoroch martinskej Základne výcviku a mobilizačného doplňovania ukončilo slávnostnou prísahou 284 čakateľov a kadetov, z toho 53 žien. Zablahoželať im prišli aj minister obrany Jaroslav Naď a štátny tajomník Marian Majer.

Čítať ďalej
  • 18.09. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Moderní Public Address systém od Mesitu

Mesit, společnost skupiny Omnipol, je dlouholetým výrobcem prostředků taktické komunikace a spolehlivým partnerem Armády České republiky. Vyrábí a dodává ucelené řešení v podobě radiostanic a vozidlových interkomů včetně vlastních náhlavních hovorových souprav.

Čítať ďalej
  • 17.09. 2020
  • Jagello 2000

MO SR nakupuje výstrojné súčiastky

pre vojakov za viac ako 17 miliónov eur


Ministerstvo obrany SR doposiaľ zazmluvnilo pre príslušníkov Ozbrojených síl SR výstrojné súčiastky v hodnote viac ako 12 miliónov eur, pričom do konca tohto roka plánuje zazmluvniť a dodať ďalšie v sume viac ako 5 miliónov eur.

Čítať ďalej
  • 17.09. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky