ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Slovensko má záujem posilniť spoluprácu

so Španielskom v oblasti obrany


Slovenská republika má záujem posilniť bilaterálnu spoluprácu so Španielskym kráľovstvom v oblasti obrany a bezpečnosti. Potvrdil to štátny tajomník Ministerstva obrany SR Marian Majer počas dnešnej diskusie s veľvyslankyňou Španielskeho kráľovstva v SR Loreou Arribalzaga Ceballos, s ktorou sa stretol v súvislosti s jeho plánovanou návštevou medzinárodného veľtrhu vojenskej techniky FEINDEF v Madride.

Čítať ďalej
  • 26.10. 2021
  • Ministerstvo obrany SR

Mnohonárodný výcvik inštruktorov

automobilovej prípravy


V dňoch 12. až 20. októbra 2021 sa v priestoroch výcvikového strediska NATO MP Training Center Hannover (Nemecko) uskutočnil výcvik inštruktorov vojenských polícií v oblasti automobilovej prípravy.

Čítať ďalej
  • 26.10. 2021
  • Vojenská polícia

Vojáci oceněni za pomoc popáleným dětem

Avalone z.s. je nestátní nezisková organizace, která pomáhá dětem po těžkém úrazu popálením a dalším vážně nemocným dětem a jejich rodinám. Od letošního roku s tímto sdružením spolupracuje Velitelství teritoria v Táboře. Za aktivní podporu a osobní pomoc nemocným dětem ze spolku Avalone ocenil v pondělí 25. října 2021 náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Aleš Opata a poradkyně brigádní generálka Lenka Šmerdová příslušníky velitelství.

Čítať ďalej
  • 26.10. 2021
  • Armáda ČR

Spoločný výcvik jednotiek

Vojenskej polície SR a ČR


V dňoch 18. až 22. októbra 2021 sa uskutočnil vo výcvikových priestorov CV Lešť spoločný výcvik špecializovaných jednotiek Vojenskej polície Slovenskej republiky a Českej republiky.

Čítať ďalej
  • 26.10. 2021
  • Vojenská polícia

České inovace v oblasti nových technologií

mohou pomoci Severoatlantické alianci


Po více než 20 měsících se minulý týden v Bruselu osobně setkali ministři obrany členských zemí NATO. Sedmnáct států včetně České republiky na zasedání schválilo vznik Inovačního fondu. Až miliardu eur bude mít Aliance k dispozici na vývoj duálních technologií využitelných v civilním i vojenském provozu.

Čítať ďalej
  • 26.10. 2021
  • Ministerstvo obrany ČR

Knižné novinky