ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Hranická minometná četa vyrazila do Lotyšska

Urazí více než tisíc kilometrů


Na základě rozhodnutí summitu NATO vysílají členské státy své jednotky v rámci Posílené předsunuté přítomnosti (enhanced Forward Presence - eFP) do pobaltských států a Polska. Česká republika se zapojuje do tohoto úkolového uskupení NATO na území Lotyšska, kam hranický 71. mechanizovaný prapor „Sibiřský“ vyčleňuje minometnou četu.

Čítať ďalej
  • 18.06. 2018
  • Armáda ČR

Slovenskí a českí vojenskí hasiči cvičili na Lešti

V priestoroch Centra výcviku Lešť Lešť sa v dňoch 11. až 15. júna uskutočnilo medzinárodné cvičenie Fire Rescue 2018. Riadiaci cvičenia, podplukovník Miroslav Bučko z veliteľstva vzdušných síl, zdôrazňuje, že hlavným cieľom je precvičiť a zosúladiť činnosť zasahujúcich hasičských družstiev pri vykonávaní špeciálnych činností a záchranných prác počas zásahov.

Čítať ďalej
  • 18.06. 2018
  • Vzdušné sily OS SR

Minister Gajdoš rokoval v Srbsku

Minister obrany SR Peter Gajdoš sa zúčastnil na oficiálnej návšteve Srbskej republiky. Okrem rokovania so svojim rezortným partnerom Aleksandrom Vulinom sa stretol aj s podpredsedom vlády a ministrom zahraničných vecí Srbskej republiky Ivicom Dačićom a podpredsedom Národného zhromaždenia Srbskej republiky Vladimirom Marinkovićom.

Čítať ďalej
  • 18.06. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Rezort obrany upozorňuje na presuny techniky

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na presuny vojenskej techniky zahraničných armád, ktoré sú naplánované v období od 18. do 24. júna 2018. Celkovo by malo ísť o 25 cestných presunov a 7 železničných transportov zahraničných vojsk, pričom pôjde predovšetkým o presun amerických a poľských vojakov.

Čítať ďalej
  • 18.06. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky