ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Bez spojenia niet velenia!

Príslušníci Základne nasaditeľných komunikačných a informačných systémov (ZaNKIS) plnia vysokoodborné úlohy v súvislosti so zabezpečením poskytovania hlasových a dátových služieb v rámci cvičenia s medzinárodnou účasťou Slovenský štít 2022.

Čítať ďalej
  • 22.05. 2022
  • Pozemné sily OS SR

Složitost příprav a vedení války si dnes

běžní občané vůbec neumí představit


Konflikty dnes nejsou jen záležitostmi armád, postihují celou společnost. A ta na to musí umět reagovat, říká ředitel Mnohonárodního centra pro koordinaci logistiky plukovník Daniel Zlatník. Dvacítka šéfů logistiky z členských států MLCC se minulý týden sešla v Praze, aby prodiskutovala aktuální otázky a další směřování.

Čítať ďalej
  • 22.05. 2022
  • Armáda ČR

Začala etapa výcviku práporu

počas cvičenia Slovenský štít 2022


V priestoroch Centra výcviku Lešť sa v piatok 20. mája 2022 uskutočnil úvodný nástup jednotiek pre práporové taktické cvičenie v rámci cvičenia Slovenský štít 2022.

Čítať ďalej
  • 21.05. 2022
  • Pozemné sily OS SR

Vojenskú prísahu zložilo v Martine

takmer 200 nových profesionálov


Slávnostnou vojenskou prísahou dnes v priestoroch martinskej Základne výcviku a mobilizačného doplňovania ukončilo sedemtýždňový základný vojenský výcvik 194 čakateľov prípravnej štátnej služby, z toho 55 žien. K zloženiu najväčšieho morálneho sľubu profesionálnych vojakov im prišili zablahoželať štátny tajomník Ministerstva obrany SR Marian Majer a zástupca náčelníka Generálneho štábu OS SR genpor. Ľubomír Svoboda.

Čítať ďalej
  • 20.05. 2022
  • Ministerstvo obrany SR

Nová technika pro vojenské útvary

Tento týden bylo ve Štěpánově opravdu živo. Od 17. května do 19. května 2022 předávali kolovou techniku například pro 13. dělostřelecký pluk „Jaselský“ Jince nebo pro 15. ženijní pluk Bechyně. Jednalo se o nové lehké obrněné vozidlo-průzkumné (LOV Pz) nebo Toytotu Hilux.

Čítať ďalej
  • 20.05. 2022
  • Agentura logistiky

Knižné novinky