ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

ČR chce znovu navázat vztahy

s Etiopií a Džibutskem

Džibutsko a Etiopie představují dva ze čtyř států Afrického rohu. Zatímco s Etiopií spolupracuje ČR dlouhodobě, s Džibutskem doposud žádné vztahy v oblasti obrany navázány nebyly.

Čítať ďalej
  • 19.02. 2020
  • Ministerstvo obrany ČR

Slávnostné odovzdanie UN medailí

za službu v mierových silách


Dňa 4. februára 2020 bola vykonaná „Winter Medal Parade“ v kempe generála Milana Rastislava Štefánika vo Famaguste na Cypre, kde bolo odmenených za službu v mierových silách 70 profesionálnych vojakov slovenského kontingentu jednotky UNFICYP.

Čítať ďalej
  • 19.02. 2020
  • UNFICYP SLOVCON

Jak štáby plánují a rozhodují?

Kurz pro ženisty připravili Američané


Vysvětlit studentům, jak funguje plánovací a rozhodovací proces velitele – to si dali za cíl instruktoři z amerického Texasu a Nebrasky. V bechyňské posádce 15. ženijního pluku se sešlo na specializovaném kurzu 17 příslušníků české a slovenské armády, kteří se dva týdny připravovali na to nejdůležitější, bez čeho by se žádná vojenská operace nikdy neuskutečnila.

Čítať ďalej
  • 18.02. 2020
  • Armáda ČR

Vojenská polícia vyhodnotila

svoju činnosť v minulom roku


Minister obrany SR Peter Gajdoš sa dnes vo Vlkanovej zúčastnil na veliteľskom zhromaždení Vojenskej polície. V rámci vyhodnotenia uplynulého výcvikového roka ocenil výsledky vojenských policajtov v eliminácii trestnej činnosti v rezorte obrany, nasadenie pri mimoriadnych udalostiach, ako aj účasť na misiách a operáciách EÚ, NATO a OSN.

Čítať ďalej
  • 18.02. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky