ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Štátni tajomníci rokovali vo Vysokých Tatrách

V dňoch 17. a 18. októbra 2018 sa v Tatranskej Lomnici stretli štátni tajomníci ministerstiev obrany Vyšehradskej skupiny na rokovaní vo formáte „Senior Body“. Išlo o prvé takéto stretnutie po prevzatí predsedníctva vo V4 Slovenskou republikou.

Čítať ďalej
  • 18.10. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Vojenská polícia bude mať širšie kompetencie

Príslušníci Vojenskej polície budú mať po novom širšie kompetencie. Vyplýva to z novely zákona o Vojenskej polícii, ktorú včera schválila Bezpečnostná rada a vláda SR. Novela prináša viaceré zmeny, medzi nimi napríklad aj sankcie za neoprávnené používanie uniforiem, odznakov, ako aj ďalších identifikačných prvkov vojenských policajtov.

Čítať ďalej
  • 18.10. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Slovenskí profesionáli budú pôsobiť v Iraku

Slovenskí vojaci a vojenskí policajti budú pôsobiť v Iraku rámci nebojovej misie NATO, ako aj v rámci spolupráce s ozbrojenými silami USA a Talianska. Bezpečnostná rada a vláda SR včera schválili mandát na vyslanie do 42 príslušníkov, a to postupne v tomto a budúcom roku. Ich úlohou bude podieľať sa na výcviku a poradenstve irackého vojenského personálu a reforme tamojších obranných a bezpečnostných inštitúcií. Návrh na vyslanie musí ešte schváliť Národná rada SR.

Čítať ďalej
  • 18.10. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Podpora domácího průmyslu je prioritou

Ministr obrany ČR Lubomír Metnar, ministr vnitra ČR Jan Hamáček a náčelník Generálního štábu Armády ČR generálporučík Aleš Opata dnes zahájili mezinárodní veletrh obranných a bezpečnostních technologií, který se koná v rámci projektu Future Forces Forum ve dnech 17. až 19. října na výstavišti PVA Expo Praha v Letňanech. Slavnostního zahájení se dále zúčastnila řada dalších významných hostů ze zahraničí, ale i z ostatních resortů.

Čítať ďalej
  • 17.10. 2018

Technika strakonických vojáků míří do Norska

Příslušníci 25. protiletadlového raketového pluku ze Strakonic se již od příštího týdne zapojí do mezinárodního cvičení Trident Juncture 2018, největšího cvičení Severoatlantické aliance za uplynulých deset let. Proto v úterý 16. října naložili techniku na železniční vozy, aby během středečního dopoledne mohla první část vojáků vyrazit směr Norsko, kde se bude cvičení konat.

Čítať ďalej
  • 17.10. 2018
  • 25. plrp

Knižné novinky