ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Smernica náčelníka generálneho štábu

a plány prípravy na rok 2019 sú schválené


Náčelník generálneho štábu v utorok 11 decembra schválil smernicu a plány prípravy podriadených veliteľstiev a útvarov, čím zavŕšil proces plánovania činnosti na nasledujúci rok.

Čítať ďalej
  • 13.12. 2018
  • Ozbrojené sily SR

Fire-Rescue-Cooperate 2018

Na základe dlhodobej spolupráce v oblasti ochrany pred požiarmi v zmysle príslušných dohôd o spolupráci medzi MO SR a MV SR – Prezídiom HaZZ, ako aj podľa Plánu prípravy ZZ III. na mesiac december 2018 bolo dňa 11. decembra 2018 v priestoroch Zásobovacej základne III - Zemianske Kostoľany (ZZ III.) vykonané Medzirezortné taktické cvičenie hasičských jednotiek „Fire-Rescue-Cooperate 2018“ (ďalej „TC FRC 2018“). Námetom TC FRC 2018 bol "Únik nebezpečných látok zo železničného nádržkového vozňa“, pričom riziková chemická látka ohrozovala okolitú prevádzku.

Čítať ďalej
  • 13.12. 2018
  • ZZ III.

Prijatie predsedníčky vlády Srbska

Predseda vlády SR Peter Pellegrini prijal predsedníčku vlády Srbskej republiky pani Anu Brnabićovú, ktorá je na oficiálnej návšteve Slovenska. Po oficiálnom prijatí v priestoroch Úradu vlády SR nasledoval spoločný pracovný obed, na ktorom hovorili o vzájomnej slovensko-srbskej spolupráci, aktuálnej situácii na Balkáne ako aj prístupových rokovaniach Srbska do EU.

Čítať ďalej
  • 13.12. 2018
  • Veliteľstvo posádky Bratislava

Minister Gajdoš rokoval s J. Sullivanom

Minister obrany Peter Gajdoš včera rokoval s 1. námestníkom ministra zahraničných vecí USA Johnom J. Sullivanom. Počas stretnutia ocenili vzájomnú spoluprácu Slovenskej republiky a Spojených štátov amerických, ktorá vyvrcholila podpisom zmluvy na nákup stíhacích lietadiel F-16. Z hľadiska modernizácie Ozbrojených síl SR ide o historický krok. Zhodli sa tiež na vynikajúcej spolupráci Ozbrojených síl SR s Národnou gardou štátu Indiana, predovšetkým v rámci spoločného výcviku a cvičení na územiach oboch krajín.

Čítať ďalej
  • 13.12. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Predvianočné stretnutie vedenia MO SR

s prezidentom Slovenskej republiky


Vedenie rezortu obrany sa včera v rámci tradičného predvianočného stretnutia v priestoroch Ministerstva obrany SR stretlo s prezidentom SR Andrej Kiskom, ktorý je zároveň hlavným veliteľom Ozbrojených síl SR.

Čítať ďalej
  • 13.12. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky