ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Bojové obrnené vozidlá 8x8 môžu byť úspešný

a najmä dlhodobý príbeh pre slovenský obranný priemysel


V priestoroch štátnej spoločnosti Konštrukta Defence, a. s. v Dubnici nad Váhom sa dnes uskutočnilo prvé oficiálne rokovanie o zapojení slovenských podnikov obranného priemyslu do projektu bojového obrneného vozidla 8x8 pre Ozbrojené sily SR, a to za účasti predstaviteľov spoločnosti Patria a zainteresovaných slovenských firiem.

Čítať ďalej
  • 05.05. 2022
  • Ministerstvo obrany SR

Učebno metodické zhromaždenie ženistov

V poslednom aprílovom týždni bolo v priestoroch ženijného pluku v Seredi vykonané učebno metodické zhromaždenie ženijných dôstojníkov a poddôstojníkov v podriadenosti pozemných síl s účasťou frekventantov akadémie ozbrojených síl.

Čítať ďalej
  • 05.05. 2022
  • 91. žp

Generál Daniel Zmeko pokračuje druhým

funkčným obdobím na čele Ozbrojených síl SR


Náčelníkovi Generálneho štábu Ozbrojených síl SR, gen. Danielovi Zmekovi, uplynie tento týždeň štvorročné funkčné obdobie. Vzhľadom na to minister obrany SR Jaroslav Naď navrhol vláde jeho opätovné vymenovanie. Dnes tak učinila prezidentka SR a zároveň hlavná veliteľka OS SR Zuzana Čaputová.

Čítať ďalej
  • 04.05. 2022
  • Ministerstvo obrany SR

Vylepšené verze robotů poslouží i v zahraničí

Celkem 7 nových robotů dostali v tomto týdnu pyrotechnici 15. ženijního pluku Bechyně. Vylepšená verze původního Talonu 4 a Dragon Runneru (DR) 20 nabízí např. větší dosah signálu nebo univerzální zařízení, které může ovládat více robotů najednou.

Čítať ďalej
  • 04.05. 2022
  • 15. žp

Dubnový kurz boje zblízka potvrdil

profesionalitu budoucích instruktorů


​Po dvouleté odmlce zaviněné proticovidovými opatřeními se ve dnech 25. až 29. dubna mohl opět uskutečnit na Brněnské přehradě instruktorský kurz boje zblízka. Jde o jeden z odborných kurzů, který každoročně organizuje Centrum tělesné výchovy a sportu (CTVS) Univerzity obrany. Kurz je výběrový pro celou AČR, ve kterém mohou jeho absolventi získat osvědčení instruktora speciální tělesné přípravy pro boj zblízka, které je opravňuje vést toto zaměstnání v rámci celé naší armády.

Čítať ďalej
  • 04.05. 2022
  • Univerzita obrany

Knižné novinky