ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Vojáci testováni na protilátky proti Covid-19

Následovat bude odběr plazmy


Desítky vojáků v prostorách Velitelství pro operace na Generálním štábu v Praze 6 - Dejvicích včera podstoupily testy na protilátky proti nemoci Covid-19. Pokud se v jejich krvi potvrdí, je v plánu darování krevní plazmy v areálu Ústřední vojenské nemocnice v Praze. Právě tato plazma pak může významně pomoci při léčbě osob s onemocněním Covid-19.

Čítať ďalej
  • 09.12. 2020
  • Armáda ČR

Čeští vojáci se v roce 2021 zapojí

do 138 cvičení v zahraničí


K sousedům na Slovensko, do Německa či Polska, ale také do Jordánska či Senegalu se vydají čeští vojáci příští rok. Do ČR naopak přijedou spojenečtí vojáci na 71 cvičení. Počítá s tím plán, který včera odsouhlasila vláda. Veškerý výcvik bude organizován s ohledem na aktuální epidemickou situaci a platná hygienická opatření.

Čítať ďalej
  • 08.12. 2020
  • Armáda ČR

Univerzita obrany a VeV-VA se dohodly

na spolupráci v příštím roce


Rektorka-velitelka Univerzity obrany v Brně plukovnice gšt. Zuzana Kročová a velitel vyškovského Velitelství výcviku – Vojenské akademie (VeV-VA) brigádní generál Radek Hasala podepsali v pondělí Organizační ujednání, na jehož základě bude probíhat spolupráce obou institucí v roce 2021.

Čítať ďalej
  • 08.12. 2020
  • Univerzita obrany v Brně

Minister Naď diskutoval s Ch. Léonzim

o aktuálnych otázkach bezpečnosti a obrany


Včerajšie stretnutie ministra obrany SR Jaroslava Naďa a mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Francúzskej republiky Christopha Léonziho bolo venované predovšetkým aktuálnym témam bilaterálnej spolupráce v politicko-vojenskej oblasti.

Čítať ďalej
  • 08.12. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Rozlúčka s prvou rotáciou

Predsunutej prítomnosti Lotyšsko


Veliteľ pozemných síl ozbrojených síl Slovenskej republiky brigádny generál Ivan Pach sa vo štvrtok 3. decembra 2020 v priestoroch kasárni Bratislava-Vajnory rozlúčil s profesionálnymi vojakmi, ktorí odchádzajú plniť úlohy v rámci operácie Predsunutá prítomnosť v Lotyšsku.

Čítať ďalej
  • 07.12. 2020
  • Pozemné sily OS SR

Knižné novinky