ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Dôveryhodnosť Ozbrojených síl SR

je stabilne nad úrovňou 70 %


Dôveryhodnosť Ozbrojených síl SR je dlhodobo a stabilne vysoká, čo potvrdzujú aj pravidelné výskumy verejnej mienky, ktoré Ministerstvo obrany SR realizuje už od roku 2001. Podľa aktuálnych výsledkov dôveruje Ozbrojeným silám SR 72,6 % opýtaných. Výskum na reprezentatívnej vzorke 1 200 respondentov bol realizovaný od 27. októbra do 2. novembra 2020.

Čítať ďalej
  • 03.12. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Univerzita obrany v rámci experimentu

pomáhá pracovníkům Dětské nemocnice


Do podoby vědeckého experimentu se přetavil postesk nejednoho zdravotníka nad důsledky dlouhodobého používání ochranných roušek a respirátorů v podobě oděrek a dalších komplikací.

Čítať ďalej
  • 03.12. 2020
  • Univerzita obrany v Brně

Návšteva veliteľa 22. mpr na RÚVZ v Michalovciach

Dňa 27. novembra 2020 veliteľ 22. mechanizovaného práporu (22. mpr) podplukovník Július Čepela navštívil Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Michalovciach (RÚVZ Michalovce), kde sa stretol so zástupcom regionálnej hygieničky MVDr. Alenou Dolnou a samostatným radcom na RÚVZ Michalovce Bc. Karín Záviskou.

Čítať ďalej
  • 02.12. 2020
  • 22. mpr

Prioritou nového velitele Hradní stráže je nábor

Dnešním dnem se stal velitelem Hradní stráže plukovník generálního štábu Jaroslav Ackermann. Funkci slavnostně převzal od končícího velitele plukovníka Jiřího Kývaly. Ackermann chce pokračovat v náboru nováčků a posléze se zaměřit na výcvik vojáků.

Čítať ďalej
  • 01.12. 2020
  • Armáda ČR

Knižné novinky