ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

MO SR upozorňuje na presuny techniky

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska, že v období od 7. do 13. decembra 2020 sú cez územie SR plánované tri cestné presuny zahraničných spojeneckých ozbrojených síl. Konkrétne pôjde o presun chorvátskych vojakov.

Čítať ďalej
  • 07.12. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Minister obrany Naď a český veľvyslanec Tuhý

počas rokovania potvrdili výnimočné vzťahy medzi Slovenskom a Českom


Minister obrany SR Jaroslav Naď dnes v priestoroch rezortu obrany prijal mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Českej republiky na Slovensku Tomáša Tuhého, ktorého na rokovaní sprevádzal aj pridelenec obrany ČR genmjr. Ján Gurník.

Čítať ďalej
  • 03.12. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Jak mohou vypadat války budoucnosti?

Nastínily to eseje a videa inovativního projektu


Ideathon, který se zabýval ovlivňováním lidského mozku a budoucími konflikty, zná své vítěze. Účastníci téma zpracovali v esejích nebo videích. Mezi partnery akce patří i Generální štáb Armády České republiky, Ministerstvo obrany ČR a Univerzita obrany.

Čítať ďalej
  • 03.12. 2020
  • Armáda ČR

Podpora rodiny je klíčová, říká Daniel Kotlář,

vedoucí instruktor boje zblízka


Vicemistr republiky v kickboxu, vedoucí instruktor armádního bojového systému a majitel ocenění Čestného odznaku AČR Za zásluhy 2. stupně. Praporčík Daniel Kotlář se vojenskému povolání věnuje více než 36 let, a přestože letos oslavil půl století, zdaleka se nechystá do důchodu.

Čítať ďalej
  • 03.12. 2020
  • Armáda ČR

Knižné novinky