ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

VP převzala předsednictví NATO MNMPBAT

Náčelník Vojenské policie brigádní generál Pavel Kříž převzal ve středu 6. prosince předsednictví řídícího výboru Mnohonárodního praporu vojenské policie NATO (NATO MNMPBAT) z rukou plk. Michala Migáta, ředitele slovenské vojenské policie, který tuto funkci zastával v uplynulém roce.

Čítať ďalej
  • 12.12. 2017
  • Ministerstvo obrany ČR

Letošní POKOS končil ve Zlínském kraji

Posledním dnem, kdy se letos pracovníci odboru komunikace Ministerstva obrany ČR vypravili do českých škol, byl 30. listopad. Společně s vojáky 74. lehkého motorizovaného praporu z Bučovic přijeli s programem Příprava občanů k obraně státu (POKOS) na Základní školu Slušovice. Den předtím, ve středu 29. listopadu, navštívili Základní školu Mánesova v Otrokovicích.

Čítať ďalej
  • 12.12. 2017
  • Ministerstvo obrany ČR

Rezort obrany pripravil Priemyselný deň

so zameraním na predstavenie vozidiel 4x4


Minister obrany Peter Gajdoš v stredu 6. decembra vo Vojenskom technickom a skúšobnom ústave Záhorie otvoril Priemyselný deň 2017. Druhý ročník podujatia bol zameraný na prezentáciu vozidiel 4x4, na ktorých obstaranie má rezort obrany mandát od vlády SR. Na Záhorí bol predstavený aj výsledok doterajšieho slovensko-fínskeho vývoja vozidla 8x8.

Čítať ďalej
  • 12.12. 2017
  • Ministerstvo obrany SR

Rada EÚ oficiálne spustila PESCO

Rada Európskej únie pre zahraničné veci v pondelok 11. decembra na svojom zasadnutí rozhodla o formálnom spustení Stálej štruktúrovanej spolupráce Európskej únie v oblasti bezpečnosti a obrany (PESCO), na ktorej sa napokon zúčastní 25 členských štátov EÚ.

Čítať ďalej
  • 12.12. 2017
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky