ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Rezort obrany zriadil v objektoch OS SR

osemnásť mobilných odberových miest


Mobilné odberové miesto v Dukelských kasárňach Rezort obrany sa pripája k výzve Ministerstva zdravotníctva SR - v objektoch Ozbrojených síl SR zriadil osemnásť mobilných odberových miest, ktoré sú verejnosti k dispozícii každý pracovný deň od 10.00 do 18.00 h. Mobilné odberové miesta slúžia okrem verejnosti aj pre potreby ozbrojených síl na testovanie vlastného personálu podľa potrieb a vývoja pandemickej situácie.

Čítať ďalej
  • 10.12. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Minister obrany J. Naď na kongrese ITAPA

Minister obrany SR Jaroslav Naď včera vystúpil na kongrese ITAPA. V rámci diskusie „Vieme čeliť hybridným hrozbám a dezinformáciám?“ zdôraznil najmä nevyhnutnosť efektívne a koordinovane reagovať na hybridné hrozby vrátane dezinformačných vplyvov, ktorým v súčasnosti čelí aj Slovenská republika. Odpoveďou na ich zvládnutie má byť nová Bezpečnostná stratégia SR a Obranná stratégia SR.

Čítať ďalej
  • 10.12. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Rady špeciálov posilnené

V piatok 27. novembra 2020 bol po niekoľkých mesiacoch slávnostne ukončený Základný kvalifikačný kurz špeciálnych operácií (ZKKŠO). Tridsaťdeväť absolventov preškoľovacieho výcviku získalo pevné základy toho, čo by mal ovládať novodobý príslušník Síl pre špeciálne operácie (SŠO). Zvyšní ôsmi, ktorí z najrôznejších dôvodov kurz nemohli dokončiť, vykročia v budúcom roku k úspešnému cieľu z bodu, kde tentokrát skončili.

Čítať ďalej
  • 10.12. 2020
  • VeSŠO

Decembrové streľby príslušníkov 11. mpr Martin

Príslušníci veliteľstva a štábu, práporného obväziska a noví príslušníci 11. mechanizovaného práporu Martin vykonali 1. decembra za riadenia náčelníka štábu majora Mariána Golisa streľby z pridelených ručných zbraní CZ P-09 a Sa vz.58 v priestoroch strelnice Turany.

Čítať ďalej
  • 10.12. 2020
  • 11. mpr

Vojáci testováni na protilátky proti Covid-19

Následovat bude odběr plazmy


Desítky vojáků v prostorách Velitelství pro operace na Generálním štábu v Praze 6 - Dejvicích včera podstoupily testy na protilátky proti nemoci Covid-19. Pokud se v jejich krvi potvrdí, je v plánu darování krevní plazmy v areálu Ústřední vojenské nemocnice v Praze. Právě tato plazma pak může významně pomoci při léčbě osob s onemocněním Covid-19.

Čítať ďalej
  • 09.12. 2020
  • Armáda ČR

Knižné novinky