ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Rezort obrany upozorňuje na plánované presuny

vojenskej techniky cez územie Slovenska


Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska, že v období od 14. do 20. decembra 2020 sú cez územie SR plánované tri cestné presuny zahraničných spojeneckých ozbrojených síl. Konkrétne pôjde o presun amerických a chorvátskych vojakov.

Čítať ďalej
  • 14.12. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Novinka příštího roku ve výcviku armády:

Násilné vstupy do objektů


Vypáčení dveří, odstřelení zámku nebo vniknutí do budovy pomocí nálože. To všechno bylo obsahem výcviku pro řídící kurzů, který se zaměřil na provádění násilných vstupů do objektů neboli takzvaný breaching.

Čítať ďalej
  • 11.12. 2020
  • Armáda ČR

Náměstek ministra obrany Vladimír Müller

navštívil Univerzitu obrany v Brně


Jednání s rektorkou-velitelkou jediné vojenské vysoké školy u nás plukovnicí Zuzanou Kročovou se týkalo zkvalitnění přípravy výuky, náboru studentů a jejich motivace a dále všestranné přípravy na budoucí kariéru v Armádě ČR.

Čítať ďalej
  • 11.12. 2020
  • Ministerstvo obrany ČR

Do Armády ČR míří modernizovaná

vozidla biologického průzkumu Biorover


Vojenský technický ústav provedl obměnu zastaralého přístrojového vybavení k detekci a identifikaci zvláště nebezpečných biologických agens umístěného v nástavbě a v přívěsu vojenských vozidel Biorover. Modernizace se týkala dvou vozidel speciálních mobilních biologických týmů typu Biorover B2 a čtyř vozidel mobilních průzkumných biologických týmů typu Biorover 110.

Čítať ďalej
  • 10.12. 2020
  • Vojenský technický ústav

Minister Naď poďakoval profesionálnym vojakom

a vojenským duchovným za dlhoročnú prácu, nasadenie a obetavosť


Pri príležitosti blížiacich sa vianočných sviatkov dnes minister obrany SR Jaroslav Naď navštívil Ústredie ekumenickej pastoračnej služby OS a OZ SR, aby osobne poďakoval vojenským duchovným za službu v rámci medzinárodného krízového manažmentu, ako aj pri krízových situáciách doma na Slovensku.

Čítať ďalej
  • 10.12. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky