ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Ozbrojené sily SR začínajú nový,

dvojročný výcvikový cyklus


Ozbrojené sily definitívne prechádzajú na dvojročný plánovací a výcvikový cyklus. Včera predpoludním, počas slávnostného ceremoniálu v priestoroch Generálneho štábu OS SR, svojim podpisom generál Daniel Zmeko schválil plány činnosti Generálneho štábu a všetkých piatich hlavných zložiek OS SR na obdobie október 2021 až september 2023.

Čítať ďalej
  • 08.10. 2021
  • Ministerstvo obrany SR

Minister J. Naď rokoval s F. Parly,

francúzskou ministerkou armád


Diskusia s ministerkou armád Francúzskej republiky Florence Parly dodala slovensko-francúzskej politicko-vojenskej spolupráci nový impulz. Po včerajšom prijatí na francúzskom ministerstve obrany v Paríži takto zhodnotil rokovanie minister obrany SR Jaroslav Naď.

Čítať ďalej
  • 08.10. 2021
  • Ministerstvo obrany SR

Přístroj pyrotechnika nenahradí,

je ale významným pomocníkem


Pracovat s novými přístroji se učí pyrotechnici 15. ženijního pluku. Specialisté, kteří zneškodňují výbušniny spolu s nebezpečnými toxickými látkami, se tak v rámci přípravy NRF (NATO Response Force) chystají na cvičení Toxic Leak 2021/IV na Slovensku.

Čítať ďalej
  • 07.10. 2021
  • Armáda ČR

Príspevok príslušníkov ZaVaMD Martin

v boji proti Covid-19


V rámci budovania pozitívnej prezentácie OS SR na verejnosti, pomoci slabším a zraniteľným skupinám obyvateľstva a v neposlednej miere pomoci v boji proti Covid-19 formou zvýšenia imunity osôb, príslušníci výcvikovej jednotky vojenských misií Základne výcviku a mobilizačného doplňovania v Martine (ďalej len VJVM ZaVaMD) za výrazného prispenia kapitána Miloša Sihelníka rozviezli do vybraných domovov sociálnych služieb (CDR Necpaly, CDR Martin, DSS sv. Martina v Martine a Stredisko evanjelickej Diakonie Sučany) úrodu ovocia, ktorú pozbierali v areáli kasární 4. československej brigády Martin.

Čítať ďalej
  • 07.10. 2021
  • ZaVaMD

Logistici předvedli školákům novou Toyotu

i ukázky boje zblízka


Po dvou létech se vojáci 14. pluku logistické podpory společně s kolegy z odboru komunikace Ministerstva obrany opět vypravili s projektem POKOS na Kralicko. Během tohoto týdne navštívili děti ze Základní školy a mateřské školy Červená Voda a Základní školy Vincence Junka v Dolní Čermné.

Čítať ďalej
  • 07.10. 2021
  • Ministerstvo obrany ČR

Knižné novinky