ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Slovenskí vojaci by mali pôsobiť

v námornej operácií Európskej únie IRINI


Príslušníci Ozbrojených síl SR by mali pôsobiť v novovytvorenej operácii pod hlavičkou Európskej únie - EUNAVFOR MED IRINI, ktorá nahradila ukončenú operáciu EUNAVFOR MED Sophia. S návrhom na vyslanie do päť slovenských vojakov dnes súhlasila vláda SR. V prípade schváleného mandátu poslancami NR SR budú môcť vojaci plniť úlohy v rámci operačného veliteľstva najskôr od 1. novembra 2020.

Čítať ďalej
  • 30.09. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Sněmovna schválila mandát účasti AČR

na zahraničních misích v létech 2021 a 2022


Poslanecká sněmovna v úterý 29. září schválila návrh ministra obrany Lubomíra Metnara na působení sil a prostředků resortu obrany v zahraničních operacích v létech 2021 a 2022 s výhledem na rok 2023. Po dvou měsících tak navázala na rozhodnutí Senátu, který téměř jednomyslně mandát schválil letos 22. července.

Čítať ďalej
  • 30.09. 2020
  • Ministerstvo obrany ČR

Minister Naď na konferencii CYBERSEC

Minister obrany SR Jaroslav Naď dnes prostredníctvom live prenosu vystúpil na jednej z najväčších konferencií v oblasti kybernetickej bezpečnosti v Európe. Išlo o šiesty ročník diskusného fóra organizovaného Kosciuszko Institute v Poľsku s názvom European Cybersecurity Forum – CYBERSEC.

Čítať ďalej
  • 30.09. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Rezort obrany hľadá nádejných

budúcich ministrov obrany, ponúka im stáže


Ministerstvo obrany SR chce podporiť profesionálny rozvoj študentov druhého stupňa vysokých škôl so záujmom o bezpečnostnú a obrannú politiku a dianie doma a vo svete. V tejto súvislosti im s heslom „Hľadá sa budúci minister obrany!“ ponúka bezodplatné odborné stáže.

Čítať ďalej
  • 30.09. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Výberové konania s nástupom 28. 9. ukončené

Personálny úrad OS SR ukončil výberové konania na prijatie do prípravnej štátnej služby vo funkciách čakateľ a kadet dôstojníckeho kurzu absolventov vysokých škôl s nástupným termínom 28. septembra 2020. Podmienky prijatia do prípravnej štátnej služby úspešne splnilo 385 uchádzačov z 1267 prihlásených.

Čítať ďalej
  • 30.09. 2020
  • Personálny úrad OS SR

Knižné novinky