ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Minister Naď zablahoželal víťazom 16. ročníka

literárnej súťaže rezortu obrany


Víťazi 16. ročníka literárnej súťaže Ministerstva obrany SR si včera z rúk ministra obrany Jaroslava Naďa prevzali ocenenia. Študenti stredných a vysokých škôl posielali svoje príspevky na tému „Akú cenu má mier?“, pričom tento rok prišlo v rámci súťaže až 299 prác, z toho 244 stredoškolských a 55 vysokoškolských.

Čítať ďalej
  • 16.12. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Nový minometný náboj 60mm HEI-LD

pro jednotky Armády České republiky


Armáda České republiky převzala od Vojenského technického ústavu, s. p. 10 000 kusů minometných nábojů 60mm HEI-LD, které jsou určeny nejen pro výsadkové, průzkumné a speciální jednotky AČR vyzbrojené lehkým ručním minometem ANTOS-LR, ale také pro 60mm minometné systémy armád NATO s tlakově kompatibilními hlavněmi (MOP 63,5 MPa).

Čítať ďalej
  • 15.12. 2020
  • Vojenský technický ústav

Generálové se osobně podíleli

na distanční výuce na UO


Ředitelé sekcí Ministerstva obrany a velitelství AČR se osobně zapojili do distančního vzdělávání studentů pátých ročníků obou brněnských fakult Univerzity obrany v Brně.

Čítať ďalej
  • 15.12. 2020
  • Univerzita obrany v Brně

Podpora domáceho obranného priemyslu

je pre vedenie rezortu jednou z kľúčových oblastí


Ministerstvo obrany SR dnes uzatvorilo novú zmluvu o spolupráci so Združením bezpečnostného a obranného priemyslu Slovenskej republiky (ZBOP). Predmetná zmluva bola v porovnaní s tou predchádzajúcou tentokrát uzatvorená na dobu neurčitú, čo vytvára predpoklad dlhodobého charakteru takejto spolupráce. Zmluvu dnes podpísal minister obrany SR Jaroslav Naď a prezident Združenia bezpečnostného a obranného priemyslu SR Tibor Straka.

Čítať ďalej
  • 15.12. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Ministri obrany krajín V4 diskutovali online

o aktuálnych prioritách a projektoch


Témou včerajšieho videohovoru ministrov obrany krajín Vyšehradskej skupiny (V4), na ktorej Slovenskú republiku zastupoval minister obrany SR Jaroslav Naď a následne štátny tajomník Marian Majer, boli predovšetkým aktuálne iniciatívy v oblasti obrany v rámci NATO a EÚ, ako aj posilnenie obrannej a bezpečnostnej spolupráce krajín V4. Išlo o prvé rokovanie ministrov obrany krajín V4 počas aktuálneho poľského predsedníctva (2020/2021).

Čítať ďalej
  • 15.12. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky