ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Vláda SR schválila Obrannú stratégiu SR

a ďalšie návrhy rezortu obrany


Kolégium ministrov dnes na návrh ministra obrany SR Jaroslava Naďa rokovalo o Obrannej stratégii SR – zásadnom strategickom dokumente, ktorý bol naposledy schválený Národnou radou SR pred 15 rokmi a spolu s ňou aj o ďalších návrhoch z dielne rezortu obrany. Vláda SR všetky predložené návrhy ministra obrany schválila.

Čítať ďalej
  • 16.12. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

V Afghánistánu se vystřídali vojáci

velitelství českého úkolového uskupení


Na základně HKIA (Hamid Karzai International Airport) v afghánském Kábulu proběhlo střídání vojáků velitelství českého úkolového uskupení. Nasazení v misi Resolute Support tak po více než půl roce ukončili příslušníci 21. rotace, kteří 15. prosince předali operační úkol nástupcům.

Čítať ďalej
  • 16.12. 2020
  • Armáda ČR

Prezident Zeman telefonoval vojákům

do zahraničních misí


Prezident republiky Miloš Zeman dnes prostřednictvím videospojení a telefonu hovořil s veliteli misí Armády České republiky v Afghánistánu, v Mali, v Lotyšsku, na Sinaji a Golanských výšinách. Přítomni byli také ministr obrany Lubomír Metnar a náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Aleš Opata.

Čítať ďalej
  • 16.12. 2020
  • Armáda ČR

Univerzitní geografové prezentují výsledky

zkoumání průchodnosti terénu


Katedra Vojenské geografie a meteorologie Univerzity obrany v Brně se významnou měrou podílela na vydání speciálního monotematického čísla časopisu Vojenský geografický obzor. Toto číslo je výjimečné tím, že se zabývá problematikou průchodnosti terénu z mnoha aspektů. Kromě členů katedry na článcích spolupracovali i další akademičtí pracovníci Univerzity obrany.

Čítať ďalej
  • 16.12. 2020
  • Univerzita obrany v Brně

Vojenský čin roka 2019

V utorok 15. decembra 2020 v priestoroch Sieni cti a slávy Čestnej stráže prezidenta SR sa uskutočnil slávnostný nástup pri príležitosti nominácie v ankete „Vojenský čin roka 2019“.

Čítať ďalej
  • 16.12. 2020
  • Čestná stráž prezidenta SR

Knižné novinky