ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Privítanie po návrate z Lotyšska

Náčelník Generálneho štábu OS SR v pondelok 21. decembra 2018 v kasárňach 11. mechanizovaného práporu privítal 152 profesionálnych vojakov po návrate z plnenia úloh v rámci predsunutej prítomnosti NATO v Lotyšsku.

Čítať ďalej
  • 02.01. 2019
  • Ozbrojené sily SR

Dalších 531 nových vojenských profesionálů

míří k útvarům a zařízením Armády ČR


Ve čtvrtek 20. prosince se uskutečnilo u Velitelství výcviku – Vojenské akademie ve Vyškově letošní poslední (VeV-VA) slavnostní vyřazení úspěšných absolventů kurzu základní přípravy.

Čítať ďalej
  • 21.12. 2018
  • Armáda ČR

Kardinál Duka projevil úctu vojákům

a poděkoval za jejich službu doma i v zahraničí


Ve středu 19. prosince se uskutečnilo tradiční adventní setkání zástupců církve s představiteli resortu Ministerstva obrany a Armády České republiky v Arcibiskupském paláci na Hradčanském náměstí. Pozvání přijali náměstek ministra a ředitel sekce ekonomické MO Pavel Beran, náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Aleš Opata a další významní hosté.

Čítať ďalej
  • 21.12. 2018
  • Armáda ČR

Medzinárodné cvičenie Lampart 2018

Vo vojenskom výcvikom priestore Nowa Deba v Poľsku sa od 12. do 27. novembra príslušníci 22. mechanizovaného práporu zúčastnili na medzinárodnom cvičení Lampart 2018. Podieľali sa ňom profesionálni vojaci krajín V4. Cieľom medzinárodného cvičenia bolo spoločné precvičenie defenzívnych operácií na vlastnom území.

Čítať ďalej
  • 21.12. 2018
  • 22. mpr

Knižné novinky