ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Výcvik do operácie UNFICYP

V priestoroch Centra Výcviku Lešť prebieha v dňoch 6. - 24. júla 2020 plánovaná príprava a výcvik personálu do príspevku SR v rámci vojenskej operácie UNFICYP (United Nations Peacekeeping Force in Cyprus) s termínom rotácie v roku 2020 a 2021. Do výcviku nastúpilo 275 príslušníkov z viac ako tridsiatich útvarov a zariadení OS SR.

Čítať ďalej
  • 17.07. 2020
  • plrb

Spojení schopností vysokých škol a firem

k podpoře obrany a bezpečnosti ČR


Za účasti ministra obrany Lubomíra Metnara se včera na Univerzitě obrany v Brně uskutečnilo jednání představitelů resortu obrany s rektory veřejných vysokých škol a zástupci českého obranného průmyslu. Cílem bylo identifikovat možnosti spolupráce umožňující přispět k prohlubování bezpečnosti a obrany České republiky.

Čítať ďalej
  • 17.07. 2020
  • Ministerstvo obrany ČR

Partnerstvo a spoločné euroatlantické hodnoty

tvoria piliere úspešnej politicko-vojenskej spolupráce Slovenska a Nemecka


Minister obrany SR Jaroslav Naď rokoval dnes na pôde rezortu obrany s ministerkou obrany Spolkovej republiky Nemecko Annegretou Kramp-Karrenbauerovou.

Čítať ďalej
  • 17.07. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Minister obrany Jaroslav Naď vycestoval

do muničného skladu v Trenčíne


Minister obrany SR Jaroslav Naď, štátny tajomník rezortu Marian Majer a náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR gen. Daniel Zmeko v stredu 15. júla vycestovali do Trenčína - Kubrej, kde navštívili muničný sklad Ozbrojených síl SR. Urobili tak aj vzhľadom na medializované informácie v súvislosti s petíciou za odstránenie tohto muničného skladu.

Čítať ďalej
  • 17.07. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Instruktory v Mali střeží i česká jednotka ochrany

Hlavním úkolem mise EUTM je pomoc při výstavbě a výcviku malijské armády tak, aby byla v budoucnu schopna samostatně čelit útokům ozbrojených skupin. I když je tato mise výcviková, musí mít svou jednotku ochrany. Střežení velitelství v Bamaku mají nyní na starosti pouze Češi, kteří pro celé velení – v čele s brigádním generálem Františkem Ridzákem – připravili výcvik v přežití.

Čítať ďalej
  • 16.07. 2020
  • Armáda ČR

Knižné novinky