ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Kurz na identifikaci výbušných zařízení

připravuje vojáky na nasazení do misí


Na identifikaci výbušných zařízení je od 5. do 29. března zaměřený kurz EOR (Explosive Ordnance Recconaissence), který na národním polygonu C-IED (Counter – Improvised Explosive Device) v posádce Bechyně běží pod vedením příslušníků Centra technické a informační podpory 15. ženijního pluku.

Čítať ďalej
  • 23.03. 2018
  • Armáda ČR

Soustředění Čestné stráže AČR v Náměšti

Celý tento týden probíhalo na náměšťské 22. základně vrtulníkového letectva soustředění Čestné stráže Armády ČR. V rámci zaměstnání se příslušníci Čestné stráže AČR také seznámili s tamní základnou a leteckou technikou.

Čítať ďalej
  • 23.03. 2018
  • 22. zVrL

Minister Gajdoš rokoval so slovinským veľvyslancom

Minister obrany SR Peter Gajdoš včera na pôde rezortu prijal veľvyslanca Slovinskej republiky Gregora Kozovinca. Išlo o jeho prvú návštevu po vymenovaní do funkcie, pričom témami diskusie boli aktuálne aktivity bilaterálnej obrannej spolupráce, výmena skúseností z pôsobenia v misiách a operáciách medzinárodného krízového manažmentu a v ostatných aktivitách na podporu rozvoja obranných spôsobilostí partnerov, ako aj aktuálne multilaterálne témy a možnosti vzájomnej podpory v iniciatívach EÚ a NATO.

Čítať ďalej
  • 23.03. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Generál Maxim na cvičení Common Effort 2018

Náčelník Generálneho štábu OS SR generál Milan Maxim na pozvanie svojho maďarského kolegu navštívil slovenských a maďarských vojakov počas cvičenia Common Effort 2018 v priestore Madarás na hraniciach Maďarska so Srbskom.

Čítať ďalej
  • 23.03. 2018
  • Ozbrojené sily SR

Knižné novinky