ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Minister Gajdoš informoval prezidentku SR

o aktuálnych úlohách rezortu obrany


Minister obrany SR Peter Gajdoš včera informoval prezidentku a zároveň hlavnú veliteľku Ozbrojených síl SR Zuzanu Čaputovú o aktuálnych úlohách, ktoré plní rezort obrany. Pri tejto príležitosti jej priblížil tiež prebiehajúce modernizačné projekty, pôsobenie slovenských profesionálnych vojakov v rámci medzinárodného krízového manažmentu, ako aj plnenie záväzkov vyplývajúcich z členstva Slovenska v EÚ a NATO.

Čítať ďalej
  • 10.07. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Strakonickým vojákům se v Rakousku daří

Čtveřice strakonických vojáků se ve dnech 5. až 6. července zúčastnila na vojenské základně Langenlebarn v Rakousku mezinárodní střelecké soutěže s názvem 31. Internationaler Schießwettkampf 2019. Nejlépe si vedl četař Jiří Hudec, který v konkurenci 213 závodníků obsadil čtvrté místo.

Čítať ďalej
  • 09.07. 2019
  • 25. plrp

Vyškovský kurz pro civilní zaměstnance NATO

poprvé v novém


Dvě desítky příslušníků NATO se v minulých dnech ve vojenském újezdu Březina učily, jak zvládnout krizové situace v nebezpečných oblastech. Nešlo o vojáky, ale o civilní pracovníky, kteří se pod hlavičkou NATO zanedlouho vydají do misí například v Afghánistánu či Mali. Kurz přežití každoročně organizuje Velitelství výcviku – Vojenská akademie Vyškov (VeV-VA).

Čítať ďalej
  • 09.07. 2019
  • Armáda ČR

Prevzatie funkcie náčelníka štábu 13. mpr

Dňa 8. júla 2019 sa v priestoroch levických kasární uskutočnil slávnostný nástup pri príležitosti prevzatia funkcie náčelníka štábu 13. mechanizovaného práporu. Na základe rozkazu riaditeľa Personálneho úradu OS SR sa dňom 1. júla 2019 stal kapitán Ivan Moravský náčelníkom štábu práporu a zároveň bol povýšený do hodnosti major.

Čítať ďalej
  • 09.07. 2019
  • 13. mpr

26. pvrp posílilo patnáct nových příslušníků

„Vítám vás v řadách příslušníků 26. pluku velení, řízení a průzkumu,“ pronesl na úvod přivítání s novými příslušníky velitel 26. pluku velení, řízení a průzkumu plukovník gšt. Zdeněk Gabriel směrem k nastoupeným vojákům.

Čítať ďalej
  • 08.07. 2019
  • 26. pvrp

Knižné novinky