ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Nováčky přijela podpořit generálka Šmerdová

Celkem 287 rekrutů prošlo ve středu 2. ledna vstupní branou do armády. U Velitelství výcviku – Vojenské akademie ve Vyškově je čeká tříměsíční kurz základní přípravy. A hned první den přeměny civilistů ve vojíny a vojínky mezi ně zavítala brigádní generálka Lenka Šmerdová.

Čítať ďalej
  • 03.01. 2019
  • Armáda ČR

Slovensko od januára predsedá OBSE a CEDC

Prioritami rezortu obrany v politicko-vojenskej oblasti budú počas predsedníctva v Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE/OSCE) najmä podpora vojenskej spolupráce a posilnenie opatrení na budovanie dôvery a bezpečnosti, ako aj znižovanie napätia a rizika vypuknutia vojenského konfliktu. Súčasťou aktivít ministerstva obrany bude tiež organizovanie podujatí zameraných na Európsku bezpečnostnú architektúru, ako aj modernizáciu Viedenského dokumentu 2011 a kontrolu zbrojenia.

Čítať ďalej
  • 03.01. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Vojáci 7. mechanizované brigády

cvičili na vrcholcích Krkonoš


Ve druhé polovině prosince minulého roku se vojáci 72. mechanizovaného a 73. tankového praporu v Krkonoších zdokonalovali v přežití v náročném terénu a v extrémních klimatických podmínkách. Takzvaný S. E. R. E. výcvik (Survival, Escape/Evasion, Resistance, Extraction) učí, jak přežít nejen ve volné přírodě, ale i při případném zajetí.

Čítať ďalej
  • 02.01. 2019
  • Ministerstvo obrany ČR

Knižné novinky