ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Generál František Ridzák byl potvrzen

do funkce velitele sil výcvikové mise EU v Mali


Politický a bezpečnostní výbor EU ve čtvrtek 16. dubna 2020 potvrdil brigádního generála Františka Ridzáka do funkce velitele sil výcvikové mise EU v Mali (EUTM Mali). Velení převezme za Českou republiku 12. června 2020 na období šesti měsíců.

Čítať ďalej
  • 17.04. 2020
  • Armáda ČR

Noví ministri rezortov obrany a diplomacie

chcú spolupracovať intenzívnejšie ako doteraz


Minister obrany SR Jaroslav Naď a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok dnes potvrdili, že oba rezorty budú pod ich vedením spolupracovať intenzívnejšie ako doteraz. Chcú tak prekonať doterajšiu prax s nedostatočnou komunikáciou na politickej úrovni a absenciu strategickej komunikácie. Informovali o tom dnes po stretnutí na pôde Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Čítať ďalej
  • 17.04. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Kurz SNCO Career Course USMC

The Staff-NCO Academy, Quantico, Virginia


V dňoch 27. až 28. marca 2020 sa príslušník Čestnej stráže prezidenta SR rtn. Ľudovít Vereš zúčastnil kurzu SNCO v Quantico vo Virginii (USA).

Čítať ďalej
  • 17.04. 2020
  • Čestná stráž prezidenta SR

Holding CSG a jeho výrobky pomáhají

v boji proti pandemii COVID-19


Holding Czechoslovak Group a jeho firmy pomáhají v boji proti pandemii infekční choroby COVID-19 v Česku i na Slovensku. Společnost Tatra Trucks v těchto týdnech přednostně servisuje tatrovky, které využívají čeští záchranáři, hasiči a armáda. Zástupci holdingu také například darovali respirátory hejtmanovi Pardubického kraje k řešení současné pandemie.

Čítať ďalej
  • 16.04. 2020
  • Czechoslovak Group

Knižné novinky