ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Přes dvě stě vojáků zamířilo na misi do Litvy

V pondělí 9. července zahájili příslušníci rotního úkolového uskupení alianční předsunuté přítomnosti eFP (enhanced Forward Presence) přesun do Litvy. Spolu s nizozemskými a německými kolegy se tam zapojí do intenzivního a dlouhodobého výcviku.

Čítať ďalej
  • 11.07. 2018
  • Armáda ČR

Začalo cvičenie Nový horizont 2018

Cvičenie Nový horizont 2018, organizované spravidla začiatkom júla každoročne už od roku 2015, predstavuje spoločnú výcvikovú aktivitu Ozbrojených síl SR, Policajného zboru SR, Hasičského a záchranného zboru, Cudzineckej a hraničnej polície, Červeného kríža, orgánov štátnej správy a samosprávy. Tohtoročné cvičenie je organizované v priestoroch Posádkového cvičiska Biela Hora a na území obce Trnava pri Laborci v termíne od 10. do 12. júla 2018.

Čítať ďalej
  • 11.07. 2018
  • 2. mb

Armáda ČR podpořila oslavy Harley Davidson

Nevšední podívaná se naskytla návštěvníkům oslav 115. výročí Harley Davidson, kteří od 5. do 8. července zaplnili holešovické výstaviště. Nadšenci této proslulé motocyklové značky se do hlavního města sjeli z celého světa. Do přehlídky se zapojili také příslušníci Ozbrojených sil České republiky, kteří v sekci Československý ostrov odpovídali na zvídané dotazy nejen v češtině.

Čítať ďalej
  • 10.07. 2018
  • Armáda ČR

Jednotka z 11. mpr je už v Lotyšsku

„Výcvik, príprava techniky a materiálu na vyslanie príspevku OS SR do operácie Predsunutá prítomnosť v Lotyšsku sú splnené. Ste pripravení.“ Aj tieto slová odzneli 21. júna 2018 na slávnostnej rozlúčke za účasti ministra obrany SR Petra Gajdoša, náčelníka Generálneho štábu OS SR generálporučíka Daniela Zmeka a ďalších hostí s príslušníkmi OS SR odchádzajúcimi na plnenie úloh záväzku Slovenskej republiky v Lotyšsku.

Čítať ďalej
  • 09.07. 2018
  • 11. mpr

Knižné novinky