ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Návšteva NGŠ Lotyšska na Slovensku

V pondelok 19. marca zavítal na Slovensko náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl Lotyšskej republiky generálporučík Leonīds Kalniņš. V priestoroch MO SR sa uskutočnilo bilaterálne stretnutie na pozvanie náčelníka Generálneho štábu OS SR generála Milana Maxima.

Čítať ďalej
  • 20.03. 2018
  • Veliteľstvo posádky Bratislava

Příprava 71. mpr pro misi v Pobaltí

Na střelnici ve vojenském újezdu Libavá absolvovali příslušníci minometné baterie 71. mechanizovaného praporu ostré střelby ze 120mm minometů PRAM. Byla to další ze série příprav minometčíků v rámci nasazení v novém druhu zahraniční operace eFP (Enhanced Forward Presence), kde od června letošního roku budou v Lotyšsku součástí kanadského úkolového uskupení.

Čítať ďalej
  • 19.03. 2018
  • Armáda ČR

Desátá strážní rota je připravena

na misi do Afghánistánu


Už na začátku dubna se 10. strážní rota přesune na leteckou základnu Bagram v Afghánistánu, aby zde převzala operační úkol. V posledních dvou týdnech tak vrcholil její půlroční intenzivní výcvik. Vojáci před několika dny prošli kontrolou sladěnosti a odborným certifikačním cvičením ve vojenském újezdu Hradiště. Z obou úkolů si odnesli hodnocení, které dokazuje, že jsou připraveni.

Čítať ďalej
  • 19.03. 2018
  • Armáda ČR

Príprava nitrianskych ženistov

V priestoroch ženijného cvičiska Váh seredského ženijného práporu prebiehala v tretí marcový týždeň zdokonaľovacia príprava inštruktorov boja proti nástražným výbušným systémom. Riadiaci zamestnania, ktorým bol veliaci poddôstojník ženijného práporu nadrotmajster Martin Siekela, pripomína, že zamestnanie využili aj na odbornú prípravu novo vytvorenej ženijnej čaty nitrianskeho mechanizovaného práporu.

Čítať ďalej
  • 19.03. 2018
  • Pozemné sily OS SR

Výcvik v preprave po železnici

V dňoch 6. a 7. marca 2018 v súlade s plánom prípravy Práporu Combat Service Support Prešov (prCSS) vo výcvikovom roku 2018 bol vykonaný výcvik v preprave po železnici pre príslušníkov práporu.

Čítať ďalej
  • 19.03. 2018
  • prCSS

Knižné novinky