ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Politickí riaditelia obrany členských štátov EÚ

rokovali o opatreniach v boji proti šíreniu koronavírusu a využití ozbrojených síl v boji s nákazou


Politickí riaditelia obrany členských štátov Európskej únie včera v utorok 29. apríla rokovali o otázkach bezpečnosti a obrany v súvislosti s opatreniami v boji proti COVID-19. Hovorili tiež o využití ozbrojených síl v boji s touto nákazou. Okrem toho diskutovali aj o v súčasnosti prebiehajúcej strategickej revízii Stálej štruktúrovanej spolupráce (PESCO). Na videokonferencii sa zúčastnil riaditeľ Odboru medzinárodných vzťahov Ministerstva obrany SR Július Demetrian.

Čítať ďalej
  • 30.04. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Vrchní praporčík u útvaru

představuje autoritu i pomoc


Převážně morální podporu v současné situaci poskytují svým vojákům vrchní praporčíci. Nejen proto nadpraporčík Robert Sochor vyráží pravidelně na jihočeské hraniční přechody, kde se od půlky března střídají v nepřetržitém nasazení příslušníci 15. ženijního pluku.

Čítať ďalej
  • 28.04. 2020
  • Armáda ČR

„Obavy šly stranou,

testovaní s námi maximálně spolupracují“


Od 9. dubna působí v Moravskoslezském kraji mobilní týmy, které zajišťují odběr vzorků pro chytrou karanténu. Vojáky z Chrudimi a Pardubic včera vystřídali jejich kolegové z útvarů v Přáslavicích, Lipníku nad Bečvou a Olomouci.

Čítať ďalej
  • 28.04. 2020
  • Armáda ČR

USA sú kľúčovým partnerom SR v oblasti obrany

Spojené štáty americké sú kľúčovým partnerom Slovenskej republiky v oblasti obrany, o čom hovorí aj Programové vyhlásenie vlády SR. O tejto, ale aj ďalších témach bilaterálnej spolupráce v oblasti bezpečnosti a obrany dnes telefonicky hovoril štátny tajomník Ministerstva obrany SR Marian Majer so zástupcom ministra obrany USA pre európsku politiku a politiku NATO Michaelom C. Ryanom.

Čítať ďalej
  • 28.04. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Jeden z nejnáročnějších testů ve VTÚPV

Ve Vojenském technickém ústavu, s. p. procházejí speciálním testováním také osobní ochranné prostředky, nevyjímaje oděvy chránící proti podchlazení ve vodě. Zkušebna potápěčské techniky v odštěpném závodu VTÚPV Vyškov provádí akreditované zkoušky těchto oděvů podle ČSN EN ISO 15027 a podle námořní úmluvy SOLAS, usnesení MSC.81(70).

Čítať ďalej
  • 27.04. 2020
  • Vojenský technický ústav

Knižné novinky