ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Štátny tajomník MO SR rokoval

o koordinácii boja proti hybridným hrozbám


Štátny tajomník Ministerstva obrany SR Marian Majer dnes rokoval so štátnym tajomníkom Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitosti SR Martinom Klusom.

Čítať ďalej
  • 24.04. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

VP pokračuje v boji proti COVID-19

Vojenská polícia aj naďalej pokračuje v plnení úloh v boji proti COVID-19 a to predovšetkým profesionálnym plnením úloh s dôrazom na maximálnu ochranu života a zdravia príslušníkov pri ich plnení.

Čítať ďalej
  • 24.04. 2020
  • Vojenská polícia SR

Mobilní zařízení živé simulace

Dalším vývojovým projektem, který se realizoval ve státním podniku Vojenský technický ústav, je mobilní zařízení živé simulace (MOB-EXCON). Výsledkem řešení, na němž se významnou měrou podílelo Centrum simulačních a trenažérových technologií Brno, byl prototyp, jehož technické parametry a užitné vlastnosti byly ověřeny akreditovanou zkušebnou odštěpného závodu VTÚPV Vyškov a následně uživatelem v reálných polních podmínkách.

Čítať ďalej
  • 23.04. 2020
  • Vojenský technický ústav

Ženisté vybudovali tři odběrná místa v Praze

Ženisté dorazili do Prahy z Bechyně s těžkou technikou a materiálem v časných ranních hodinách. Jejich úkolem bylo na třech místech v Praze vybudovat odběrná místa. Jedním takovým jsou Zítkovy sady na Palackého náměstí. Ve čtvrtek v osm hodin ráno bude odběrové místo připravené k předání tak, aby se v deset hodin začalo s testováním dobrovolníků.

Čítať ďalej
  • 23.04. 2020
  • Armáda ČR

Knižné novinky