ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Vojáci 20. úkolového uskupení předali

afghánským dětem školní potřeby


Příslušníci 20. úkolového uskupení Armády ČR v misi Resolute Support se v minulém týdnu podíleli na předávání humanitárního daru pro afghánské děti. Ačkoliv primárním úkolem této jednotky je především administrativní a logistická podpora českých vojáků působících na území Afghánistánu, pomáhají a podporují i místní obyvatelstvo ve formě zprostředkování humanitární pomoci.

Čítať ďalej
  • 01.05. 2020
  • Armáda ČR

Nekonsolidované tržby CSG loni atakovaly

30 miliard Kč, EBITDA 3 miliardy


Nekonsolidované tržby průmyslového a technologického holdingu Czechoslovak Group (CSG) podnikatele Michala Strnada v roce 2019 dosáhly 28,5 miliardy Kč a EBITDA 2,97 miliardy Kč. Tržby meziročně vzrostly o 21 procent a EBITDA o 53 procent. Dařilo se všem významným společnostem Strnadovy skupiny: automobilce Tatra Tucks, výrobci železničních brzd DAKO-CZ nebo firmám zaměřeným na radary a servis letadel. Ve společnostech ovládaných Michalem Strnadem pracovalo bezmála 8 tisíc lidí.

Čítať ďalej
  • 30.04. 2020
  • Czechoslovak Group

Minister obrany Naď predstavil zásadné kroky

v oblasti modernizácie techniky OS SR


Minister obrany SR Jaroslav Naď včera počas tlačovej konferencie spolu s náčelníkom Generálneho štábu Ozbrojených síl SR gen. Danielom Zmekom predstavil ďalší postup rezortu obrany v modernizačných projektoch bojových obrnených vozidiel 8x8, viacúčelových taktických vozidiel 4x4 a 3D rádiolokátorov.

Čítať ďalej
  • 30.04. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Darované rúška už plnia svoju úlohu

Do trebišovských kasární prišiel balík, ktorý vojakov veľmi milo prekvapil. Súkromná firma z Rožňavy sa im rozhodla poďakovať za prácu, ktorú naši vojaci v týchto ťažkých časoch vykonávajú a darovala 210 antibakteriálnych rúšok.

Čítať ďalej
  • 30.04. 2020
  • 21. mpr

Politickí riaditelia obrany členských štátov EÚ

rokovali o opatreniach v boji proti šíreniu koronavírusu a využití ozbrojených síl v boji s nákazou


Politickí riaditelia obrany členských štátov Európskej únie včera v utorok 29. apríla rokovali o otázkach bezpečnosti a obrany v súvislosti s opatreniami v boji proti COVID-19. Hovorili tiež o využití ozbrojených síl v boji s touto nákazou. Okrem toho diskutovali aj o v súčasnosti prebiehajúcej strategickej revízii Stálej štruktúrovanej spolupráce (PESCO). Na videokonferencii sa zúčastnil riaditeľ Odboru medzinárodných vzťahov Ministerstva obrany SR Július Demetrian.

Čítať ďalej
  • 30.04. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky