ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Prevzatie funkcie veliteľa 12. mpr Nitra

Dňa 21. 12. 2020 sa za účasti veliteľa 1. mechanizovanej brigády, brigádneho generála Ivana Baloga, konal v priestoroch krškanských kasární slávnostný ceremoniál prevzatia funkcie veliteľa 12. mechanizovaného práporu.

Čítať ďalej
  • 22.12. 2020
  • 12. mpr

4. brigáda rychlého nasazení letos posílila

o 19 kolových obrněných vozidel Pandur


4. brigáda rychlého nasazení může nyní využívat devatenáct nových kolových obrněných vozidel Pandur II 8x8 ve dvou nových modifikacích: velitelsko-štábní a spojovací. Od začátku března převzaly jednotky brigády (4. brn) pět Pandurů ve verzi velitelsko-štábní a čtrnáct ve verzi spojovací. Nové Pandury nahradily dřívější spojovací techniku.

Čítať ďalej
  • 22.12. 2020
  • Armáda ČR

Podpořte soutěž talentů, potřebujeme je,

apelují na firmy šéfové kyberúřadů


Ředitel NÚKIB, ředitel Vojenského zpravodajství i vládní zmocněnec pro IT a digitalizaci. Ti všichni vyzvali soukromý sektor, aby podpořil prestižní evropskou soutěž týmů v kyberbezpečnosti ECSC. Česká pobočka AFCEA ji v Praze uspořádá příští podzim.

Čítať ďalej
  • 22.12. 2020
  • Armáda ČR

Presuny techniky Ozbrojených síl SR

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na cestné presuny techniky Ozbrojených síl SR, ktoré sú naplánované v období od 21. do 27. decembra 2020 na trasách Nitra – Martin, Trebišov – Viničné, a tiež na trase Viničné – Kuchyňa.

Čítať ďalej
  • 21.12. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky