ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Plánovanie operácie Veliteľstva a štábu

CS 2017 mechanizovaná brigáda


Jednou z najdôležitejších úloh vo výcvikovom roku 2020, ktoré 1. mechanizovaná brigáda plní v spolupráci s ďalšími vyčlenenými jednotkami Ozbrojených síl Slovenskej republiky (ďalej len “OS SR”), je certifikácia Veliteľstva a štábu CS 2017 mechanizovaná brigáda (ďalej len „VaŠ CS 2017 mb“).

Čítať ďalej
  • 10.09. 2020
  • 1. mb

Významné ocenenie veliteľky UNFICYP

pre príslušníka Vojenskej polície


Dňa 7. septembra 2020 v Cyperskej Nikozii bolo do rúk nadrotmajstra Radovana Janušku odovzdané ocenenie veliteľky UNFICYP, MG Cheryl Pearcovej - Force Commanders Commendation, ktoré je vnímané ako významné ocenenie práce v misii UNFICYP na Cypre.

Čítať ďalej
  • 10.09. 2020
  • Vojenská polícia

Mínomety v Kamenici nad Cirochou

Vojenský výcvikový priestor Kamenica nad Cirochou patril v dňoch 2. a 3. septembra hlavne jednotkám palebnej podpory 22. mechanizovaného práporu z Michaloviec. Mínometná čata a čaty palebnej podpory plnili individuálne palebné úlohy.

Čítať ďalej
  • 10.09. 2020
  • 22. mpr

Knižné novinky