ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Generál Opata se zúčastnil videokonference

Vojenského výboru EU


Ve čtvrtek 5. listopadu se náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Aleš Opata zúčastnil videokonference Vojenského výboru EU. Hlavními tématy jednání byla obranná spolupráce zemí EU, nasazení vojsk v zahraničních operacích na západním Balkáně, spolupráce zemí při řešení koronavirové krize, posílení vojenských schopností EU a spolupráce mezi EU a NATO.

Čítať ďalej
  • 06.11. 2020
  • Armáda ČR

Relax v prírode vojenských obvodov

v čase zákazu vstupu je nebezpečný


Vojenské obvody už dlhodobo a v súčasnosti čoraz častejšie navštevuje verejnosť za účelom relaxu v prírode. Vojenská polícia preto upozorňuje, že vstupom do vojenského obvodu v čase zákazu sa verejnosť vystavuje vážnemu ohrozeniu života a zdravia. Nielen, že ľudia navštevujú tieto obvody v čase zákazu vstupu, vyskytli sa aj incidenty, kedy bolo pre prítomnosť ľudí v dopadových plochách nutné prerušiť aj ostré streľby.

Čítať ďalej
  • 05.11. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Čáslavští vojáci pomáhají v nemocnici

Od konce minulého týdne slouží v čáslavské nemocnici mimo jiné jednotky také 5 příslušníků z čáslavské základny. Dva příslušníci 212. taktické letky dočasně na infekčním oddělení a na oddělení chirurgie nahradili zdravotnický personál, který byl nakažen Covid-19. Příslušníci z 215. letky zabezpečení pomáhají na oddělení dlouhodobě nemocných.

Čítať ďalej
  • 04.11. 2020
  • 21. zTL

Do pěti dnů naplánovat a vyrazit

Hraničtí cvičí aktivaci sil NATO


Ve dnech 1. až 11. listopadu probíhá v Evropě rozsáhlé cvičení jednotek NATO s názvem Brilliant Jump 2020, jehož cílem je demonstrovat připravenost k obraně jeho členských států. Dvě stovky vojáků 71. mechanizovaného praporu v této souvislosti trénují cvičnou aktivaci, jsou totiž vyčleněni pro Síly velmi rychlé reakce NATO.

Čítať ďalej
  • 03.11. 2020
  • Armáda ČR

V druhom kole sa bude testovať 45 okresov

Druhé kolo testovania obyvateľov na prítomnosť ochorenia Covid-19 sa bude realizovať inak. Na základe rozhodnutia Ústredného krízového štábu SR dostanú výnimku okresy s počtom pozitívnych prípadov nižším ako 0,7 percenta. Testovať sa nebude ani v Bratislave a Košiciach. Celkovo sa tak bude v priebehu 7. a 8. novembra 2020 testovať 45 okresov.

Čítať ďalej
  • 03.11. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky