ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Minister obrany Naď na IDEX 2021:

Slovenské podniky potrebujú podporu doma aj v zahraničí


Slovenské podniky obranného priemyslu potrebujú reálnu podporu vo forme zabezpečenia vhodných podmienok doma a tiež v rámci marketingu u partnerov v zahraničí. K ich rozvoju chce týmto spôsobom prispieť aj rezort obrany. Počas medzinárodného obranného veľtrhu IDEX 2021 v Abú Dhabí to potvrdil minister obrany SR Jaroslav Naď.

Čítať ďalej
  • 01.03. 2021
  • Ministerstvo obrany SR

Aprílový výber nových príslušníkov

pre Sily pre špeciálne operácie


V súlade s Nariadením náčelníka Generálneho štábu OS SR č.: VeSŠO-135/2021 zo dňa 16. februára 2021 o výbere profesionálnych vojakov k Silám pre špeciálne operácie Ozbrojených síl Slovenskej republiky vyhlasuje veliteľ Síl pre špeciálne operácie výber profesionálnych vojakov k Silám pre špeciálne operácie.

Čítať ďalej
  • 01.03. 2021
  • VeSŠO

Příprava pro budoucí tvrďáky Armády ČR

Kurz Komando je elitní bojový kurz v Armádě ČR. Je určený pro velitele malých jednotek, kteří musí pod psychickým a fyzickým tlakem zvládnout taktické situace a činnosti blížící se reálnému boji. Na jejich rozhodnutí budou záviset životy všech ostatních. O enormní náročnosti kurzu svědčí jeho nízká úspěšnost. Výběrovým řízením a poté samotným kurzem projde jen každý desátý účastník.

Čítať ďalej
  • 01.03. 2021
  • Armáda ČR

Fakulta vojenského leadershipu uskutečnila

svou první on-line konferenci


Ve čtvrtek 11. února se pod záštitou Fakulty vojenského leadershipu Univerzity obrany v Brně uskutečnil 15. ročník doktorandské konference na téma Nové přístupy k zajištění bezpečnosti státu.

Čítať ďalej
  • 01.03. 2021
  • Univerzita obrany v Brně

Pracovné rokovanie náčelníkov gšt

Slovenska a Maďarska


Pracovné rokovanie náčelníkov Generálnych štábov Slovenska a MaďarskaGenerál Daniel Zmeko, náčelník Generálneho štábu OS SR, absolvoval 18. februára dôležité pracovné rokovanie s maďarským náčelníkom Generálneho štábu generálom Ferencom Koromom.

Čítať ďalej
  • 01.03. 2021
  • Ozbrojené sily SR

Knižné novinky