ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Armáda posílí policejní jednotky na hranicích

Na základě nařízení vlády o povolání vojáků k plnění úkolů Policie ČR v souvislosti s epidemií viru SARS-CoV-2 od pondělí 16. března od 19.00 hodin budou příslušníci Armády ČR posilovat Policii ČR v plnění jejích úkolů na státních hranicích.

Čítať ďalej
  • 16.03. 2020
  • Armáda ČR

List generála Zmeka príslušníkom OS SR

Vážené kolegyne a kolegovia,

dovoľujem si Vám veľmi úprimne poďakovať za profesionálne a zodpovedné plnenie všetkých úloh, ktoré nám situácia v krajine, v súvislosti s opatreniami proti šíreniu koronavírusu, výrazne komplikuje a presmerováva nás z plnenia plánovaných úloh na úlohy operatívne. Ďakujem Vám aj za racionálne a uvedomelé vystupovanie na verejnosti v čase plnenia úloh, i mimo neho - nemám pochybnosti, že si v tejto exponovanej dobe zachováme vysokú mieru disciplíny a profesionality.

Čítať ďalej
  • 16.03. 2020
  • Ozbrojené sily SR

Presuny vojenskej techniky cez územie Slovenska

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na cestné presuny nadrozmerného nákladu Ozbrojených síl SR, ktoré sú naplánované v období od 16. do 22. marca 2020 na trase Martin – Kamenica nad Cirochou a späť, Sliač – Moldava nad Bodvou a späť, Prešov – Ruská Nová Ves a späť, Sereď – Moldava nad Bodvou a späť, Michalovce – Dubnica nad Váhom a späť a Martin – Turecký vrch a späť.

Čítať ďalej
  • 16.03. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Aktuální informace o posílení IZS a Policie ČR

příslušníky Armády České republiky


Armáda je připravena pomoci Policii České republiky s plněním úkolů na státních hranicích. V současné době armáda a policie provádí kalkulaci možných počtů vojáků z povolání, potřebných k plnění úkolů ve prospěch PČR. K nasazení vojáků dojde podle zákona č. 219/1999 – o ozbrojených silách nařízením vlády.

Čítať ďalej
  • 14.03. 2020
  • Armáda ČR

Vojenští policisté zasáhli a zachránili životy

Velení Vojenské policie v čele s náčelníkem plukovníkem Miroslavem Murčekem ve čtvrtek 12. března ocenilo sedm vojenských policistů, kteří zachránili lidské životy. Shodli se přitom, že poskytnutí pomoci nevnímají jako zákonnou povinnost, ale jako naprostou samozřejmost. Za nejhorší považují lhostejnost lidí, kteří zraněné ignorují.

Čítať ďalej
  • 14.03. 2020
  • Ministerstvo obrany ČR

Knižné novinky