ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Udelenie štandardy riaditeľa Vojenskej polície

V priestoroch pamätníka SNP v Banskej Bystrici si v stredu 30. októbra riaditeľ Vojenskej polície plk. Michal Migát prevzal z rúk štátneho tajomníka Ministerstva obrany SR Mariána Saloňa štandardu riaditeľa Vojenskej polície, ktorá je ocenením za dlhodobú prácu a úsilie príslušníkov Vojenskej polície.

Čítať ďalej
  • 31.10. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

MO SR spustilo novú verziu webovej stránky

Ministerstvo obrany SR dnešným dňom spustilo novú verziu svojej webovej stránky. Naposledy prešla redizajnom v roku 2011, čiže pred viac ako 8 rokmi. Rezort obrany si uvedomuje, že je potrebné ísť s dobou a preto nová podoba webovej stránky prináša viac fotoreportáží a videí, ktoré mapujú dianie v rezorte obrany.

Čítať ďalej
  • 31.10. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Ministr Metnar udělil resortní vyznamenání

a propůjčil bojové prapory a čestné názvy


Ve slavnostní síni Národního památníku v Praze na Vítkově v úterý 29. října udělil ministr obrany Lubomír Metnar 38 vybraným osobnostem nejvyšší vyznamenání resortu obrany včetně Kříže obrany státu Za záchranu lidského života. Udílení vyznamenání předcházelo předání bojových praporů a propůjčení čestného názvu „Plukovníka Josefa Černoty“ Centru podpory Speciálních sil.

Čítať ďalej
  • 30.10. 2019
  • Ministerstvo obrany ČR

MO ČR pomáhá obrannému průmyslu

prosadit se na zahraničních trzích


V Lucembursku, kde sídlí alianční agentura NSPA, se nedávno uskutečnil v pořadí již 2. Den českého obranného průmyslu. Na jeho organizaci se podílelo Ministerstvo obrany a Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR.

Čítať ďalej
  • 30.10. 2019
  • Ministerstvo obrany ČR

Rektorom AOS generála M. R. Štefánika

sa stal opätovne docent Jozef Puttera


Rektorom Akadémie ozbrojených síl (AOS) generála Milana Rastislava Štefánika v Liptovskom Mikuláši sa opätovne stal docent Jozef Puttera, ktorý bol dnes v priestoroch Grasalkovičovho paláca do funkcie slávnostne vymenovaný prezidentkou Slovenskej republiky Zuzanou Čaputovou. Na slávnostnom akte vymenovania do funkcie sa zúčastnil aj minister obrany SR Peter Gajdoš.

Čítať ďalej
  • 30.10. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky