ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Vláda SR súhlasila s novelou zákona

o Ozbrojených silách SR


Vláda SR v piatok 27. septembra schválila novelu zákona o Ozbrojených silách SR, ktorú pripravilo Ministerstvo obrany SR s cieľom rozšíriť účely vysielania príslušníkov Ozbrojených síl SR v súvislosti s plnením záväzkov vyplývajúcich pre SR z medzinárodných zmlúv, ktorými je Slovenská republika viazaná. V prípade súhlasu Národnej rady SR bude nová právna úprava účinná od 1. februára 2020.

Čítať ďalej
  • 03.10. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Příslušníci AZ obstáli na Stráži 2019

Ve dnech 18. až 23. září vojáci aktivní zálohy pěších rot Krajských vojenských velitelství Praha - Středočeský kraj a hlavní město Praha v rámci cvičení Stráž 2019 - Safeguard obsadili rozvodnu elektrické sítě a vodojem.

Čítať ďalej
  • 02.10. 2019
  • Armáda ČR

Zasadnutie Riadiaceho výboru

projektu NATO MNMPBAT


Zasadnutie Riadiaceho výboru projektu NATO MNMPBATV termíne 9 - 13. septembra 2019 sa uskutočnilo v Chorvátskom Brijuni zasadnutie riadiaceho výboru projektu NATO Mnohonárodného práporu Vojenskej polície (NATO MNMPBAT).

Čítať ďalej
  • 02.10. 2019
  • Vojenská polícia SR

Polský prezident ocenil českého vojáka

Polský prezident Andrzej Duda ocenil českého vojáka kapitána Petra Davida medailí Hvězda Afghánistánu za výbornou spolupráci s polským kontingentem v misi Resolute Support. V minulosti už byli tímto vysokým vyznamenáním oceněni jiní dva čeští vojáci, z táborského 42. mechanizovaného praporu.

Čítať ďalej
  • 02.10. 2019
  • Armáda ČR

Presuny techniky cez územie Slovenska

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na presuny vojenskej techniky zahraničných ozbrojených síl, ktoré sú naplánované v období od 30. septembra do 6. októbra 2019. Celkovo by malo ísť o 20 cestných presunov zahraničných vojsk, pričom pôjde predovšetkým o presuny maďarských a poľských vojakov, ktorým bude poskytnutý aj sprievod Vojenskej polície.

Čítať ďalej
  • 30.09. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky