ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Slovensko podporuje vstup Gruzínska do NATO

Štátny tajomník ministerstva obrany Róbert Ondrejcsák na pôde rezortu prijal veľvyslanca Gruzínska v SR Revaza Gačečiladzeho. Diskutovali o nadchádzajúcom samite NATO v Bruseli, perspektívach členstva Gruzínska v NATO a o spolupráci NATO – Gruzínsko.

Čítať ďalej
  • 22.06. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Do Lotyšska odchádza plniť úlohy 150 vojakov

Do Lotyšska odchádza plniť úlohy ďalších 150 slovenských vojakov. Nadviažu tak na minuloročné pôsobenie príslušníkov Ozbrojených síl SR v Pobaltí a pripoja sa k dvom styčným dôstojníkom, ktorí v Lotyšsku pôsobia v rámci tzv. posilnenej predsunutej prítomnosti už od novembra minulého roka. Počas slávnostného nástupu v priestoroch 11. mechanizovaného práporu Martin sa včera s nimi rozlúčili aj minister obrany SR Peter Gajdoš a náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR genpor. Daniel Zmeko.

Čítať ďalej
  • 22.06. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Prvé bojové streľby motorizovaných družstiev

V dňoch 12. – 13. júna 2018 vykonal 23. motorizovaný prápor (23. mopr) Trebišov historicky prvé bojové streľby motorizovaných družstiev od svojho vzniku. Bojové streľby preverili šesť motorizovaných družstiev z 1. a 2. motorizovanej roty na posádkovej strelnici Poruba pod Vihorlatom.

Čítať ďalej
  • 22.06. 2018
  • 23. mopr

Na tradiční vojenské akci Bahna i novinky

z produkce holdingu CZECHOSLOVAK GROUP


Společnost EXCALIBUR ARMY spolu s firmou TATRA TRUCKS, obě patřící do holdingu CZECHOSLOVAK GROUP (CSG), se zúčastní největší společné ukázky současné i historické vojenské techniky Bahna, jejíž 29. ročník se uskuteční v sobotu 23. června od 9 do 17 hodin v bývalém vojenském výcvikovém prostoru v lokalitě Bahna u Strašic nedaleko Rokycan.

Čítať ďalej
  • 21.06. 2018
  • CSG

Na Lešti vrcholí príprava aktívnych záloh ženistov

V priestoroch Centra výcviku Lešť v predposledný júnový týždeň vrcholí praktickým odborným výcvikom príprava 40 príslušníkov aktívnych záloh, ktorí 11. júna nastúpili k seredskému ženijnému práporu. Ich zloženie je podľa zástupcu veliteľa práporu majora Rastislava Duboveckého rôznorodé. Sú medzi nimi bývalí profesionálni vojaci, aj absolventi dobrovoľnej vojenskej prípravy.

Čítať ďalej
  • 21.06. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky