ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

NATO podpořilo roli záložních sil

Ve dnech 5. až 8. února se v Bruselu uskutečnilo zimní plenární zasedání Výboru pro národní záložní síly při NATO (NRFC), které již potřetí v rámci českého předsednictví v tomto Výboru řídil brigádní generál Jaromír Alan, ředitel sekce rozvoje a plánování schopností Ministerstva obrany. 47 účastníků z 20 států, včetně 4 pozorovatelských zemí, rozhodovalo o dalším směru vývoje práce tohoto Výboru a jeho aktivitách ve prospěch Aliance.

Čítať ďalej
  • 14.02. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Skromný záchranca z AOS Liptovský Mikuláš

Študent 3. ročníka Akadémie ozbrojených síl v Liptovskom Mikuláši Ján Stečák dňa 9. decembra 2017 spolu s kamarátom, policajtom, prišli ako už neraz zo Slovenského Nového Mesta do blízkeho areálu termálneho kúpaliska Sárospatak (Blatný Potok) v Maďarsku.

Čítať ďalej
  • 14.02. 2018
  • Ozbrojené sily SR

Návšteva u vojakov patrolovacej základne CP-10

Špeciálna poradkyňa generálneho tajomníka OSN a zároveň hlavná predstaviteľka operácie UNFICYP Elizabeth Spehar a vojenský veliteľ síl generálmajor Humayun Kabir navštívili dňa 6. februára 2018 príslušníkov 3. čaty, ktorá je zastúpená slovenskými vojakmi v priestore patrolovacej základne CP-10.

Čítať ďalej
  • 14.02. 2018
  • UNFICYP

Knižné novinky