ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Cooperative Effort 2018

V dňoch 19. až 22. marca sa uskutočnilo medzinárodné cvičenie Cooperative Effort 2018 na Maďarsko-Srbskej hranici pri obci Kelebia.

Čítať ďalej
  • 03.04. 2018
  • 23. mopr

Čtyři desítky nových důstojníků GŠT Armády ČR

Jednačtyřicet absolventů kurzů Generálního štábu v úterý 27. března dopoledne vyřadili v Rytířském sále brněnské Nové radnice. Minulý týden obhajovali své znalosti, které získali pod vedením Centra bezpečnostních a vojenskostrategických studií Univerzity obrany, před komisí, jejímž předsedou byl zástupce náčelníka Generálního štábu - náčelník štábu generálporučík Aleš Opata.

Čítať ďalej
  • 29.03. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

71. mechanizovaný prapor začal s přípravou

na zařazení do sil rychlé reakce NATO


Hranický 71. mechanizovaný prapor Sibiřský začal v Polsku s intenzivní přípravou na rok 2019 až 2021, kdy bude zařazen do sil rychlé reakce NATO, přičemž v roce 2020 bude zařazen ještě do nejvyšší pohotovosti sil velmi rychlé reakce NATO, a to do VJTF (Very High Readiness Joint Task Force).

Čítať ďalej
  • 28.03. 2018
  • Armáda ČR

Knižné novinky