ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Hraničtí minometčíci připraveni na misi v Pobaltí

Téměř 600 vojáků a 90 kusů bojové techniky bylo zapojeno do dvoutýdenního cvičení 71. mechanizovaného praporu „Sibiřského“ ve vojenském újezdu Libavá, které skončilo ve středu 23. května. Jednotka 1. úkolového uskupení minometné čety (eFP), která bude nasazena v Lotyšsku, se zde připravovala na certifikaci. Uskutečnilo se zde i rotní taktické cvičení s bojovými střelbami 1. mechanizované roty.

Čítať ďalej
  • 30.05. 2018
  • Armáda ČR

Ozbrojené sily dostali nové bojové vozidlá pechoty

Minister obrany SR Peter Gajdoš včera v priestore Prevádzky špeciálneho skúšobníctva Lieskovec spoločnosti Konštrukta – Defence v Dubnici nad Váhom odovzdal vojakom do užívania 21 kusov modernizovaných bojových vozidiel pechoty v dvoch verziách. Určené sú pre prápor ISTAR a pre mechanizované jednotky.

Čítať ďalej
  • 30.05. 2018
  • Ozbrojené sily SR

Maľutky pod Vihorlatom

V dňoch 28. mája až 1. júna vrcholí vo výcvikovom priestore Kamenica nad Cirochou výcvik strelcov operátorov bojových vozidiel BVP-1. Po splnení predpísaných cvičení v streľbe z lafetovaných zbraní a absolvovaní výcviku na streleckých trenažéroch teraz vedú streľbu ostrými pancierovými granátmi a riadenými protitankovými strelami na reálne vraky bojovej techniky.

Čítať ďalej
  • 30.05. 2018
  • 22. mpr

Deň otvorených dverí – 22. mpr Michalovce

Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí Vás srdečne pozývame na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční 1. 6. 2018 v čase od 8.00 do 12.00 h v priestoroch 22. mechanizovaného práporu (mestské kasárne).

Čítať ďalej
  • 30.05. 2018
  • 22. mpr

Knižné novinky