ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

T-64BM Bulat

Ukrajinské modernizace tanků řady T-64

Charkovská strojírenská konstrukční kancelář A. A. Morozova (ChKBM) se snažila využít skutečnosti, že po rozpadu SSSR zůstalo na území Ukrajiny velké množství tanků typové řady T-64. Připravila proto několik modernizačních projektů ve snaze oslovit ukrajinskou armádu i potenciální zákazníky v zahraničí.

Čítať ďalej
  • 11.11. 2017
  • Martin Smíšek

Jednotky S-300 potvrdili svoju vycvičenosť

V dňoch od 30. októbra do 8. novembra vykonali obsluhy protilietadlového raketového kompletu S-300 PMU sústredenú prípravu v priestoroch Posádkového cvičiska Kolíňanský vrch (PC KV), ktorá vyvrcholila vykonaním takticko-poradového cvičenia (TPC) v dňoch 6. až 7. novembra.

Čítať ďalej
  • 10.11. 2017
  • plrb

Konferencia vojenských kaplánov vo Viedni

Na základe pozvania vojenského biskupa armády Rakúska Dr. Wernera Freistettera prijalo účasť na medzinárodnej konferencii vojenských katolíckych kaplánov pri príležitosti 20. výročia vzniku Inštitútu pre náboženstvo a mier armády Rakúska 60 účastníkov, z toho približne 20 zo zahraničných armád (Nemecko, Belgicko, Holandsko, Slovensko, Slovinsko a Česko). Konferencia sa konala v dňoch 17. a 18. októbra 2017 a to v priestoroch kasární vojenskej školy Vega-Payer-Weyprecht-Kaserne vo Viedni.

Čítať ďalej
  • 10.11. 2017
  • dkk

Slovenská republika sa zapojí do PESCO

Slovenská republika má záujem participovať na Stálej štruktúrovanej spolupráci EÚ v oblasti budovania obranných a vojenských kapacít a vykonávania vojenských aktivít (PESCO). Tento zámer bol potvrdený a na návrh rezortu obrany a diplomacie schválený na včerajšom zasadnutí vlády SR.

Čítať ďalej
  • 09.11. 2017
  • Ministerstvo obrany SR

Rokovanie zástupcov náčelníkov GŠT OS SR a AČR

V piatok 3. novembra prijal Zástupca náčelníka Generálneho štábu – náčelník štábu OS SR generálmajor Miroslav Kocian svojho českého kolegu 1. zástupcu Náčelníka Generálneho štábu AČR generálporučíka Jiřího Balouna.

Čítať ďalej
  • 08.11. 2017
  • Ozbrojené sily SR

Knižné novinky