ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Vojaci hodnotili výcvikový rok 2017

Zhodli sa na potrebe modernizácie


V roku 2018 budú ozbrojené sily pokračovať v plnení svojich úloh a cieľov pre zabezpečenie obrany štátu v prospech občanov Slovenska, ako aj v plnení medzinárodných záväzkov. Vyhodnotenie výcvikového roku 2017, ako aj úlohy, ktoré ozbrojené sily a rezort obrany v roku 2018 čakajú, predstavil vo štvrtok 1. februára náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR generál Milan Maxim za prítomnosti prezidenta SR a hlavného veliteľa Ozbrojených síl SR Andreja Kisku a ministra obrany SR Petra Gajdoša.

Čítať ďalej
  • 05.02. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Vyšší důstojníci ukončili studium

na Univerzitě obrany v Brně s vyznamenáním


Ve čtvrtek 25. ledna bylo v Klubu Univerzity obrany v Brně slavnostně vyřazeno 25 absolventů resortního kariérového Kurzu pro vyšší důstojníky. Kurz, garantovaný Centrem bezpečnostních a vojenskostrategických studií Univerzity obrany a zaměřený na bezpečnostní a obrannou politiku, obranné plánování, vojenské umění a leadership, se uskutečnil v prezenční formě studia, trval pět měsíců a všichni účastníci jej absolvovali s vyznamenáním.

Čítať ďalej
  • 01.02. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Příslušníci speciálních sil absolvovali kurz

zaměřený na zdokonalení v záchraně životů


Kasárna v Hranicích patří k pěti akreditovaným výukovým centrům kurzů CLS (Combat Life Saver) v Armádě České republiky. Jde o místa, kde se vojáci učí zachraňovat své kolegy přímo na bitevním poli podle metodiky TCCC (Tactical Combat Casualty Care). Tentokrát zde desetidenní kurz absolvovala řada příslušníků 601. skupiny speciálních sil.

Čítať ďalej
  • 01.02. 2018
  • Armáda ČR

Knižné novinky