ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Ústredná vojenská nemocnica v Ružomberku

je pripravená reagovať v prípade epidémie koronavírusu na Slovensku


Ústredná vojenská nemocnica v Ružomberku, vrátane poľnej nemocnice ozbrojených síl ROLE 2, sú pripravené v prípade epidémie koronavírusu na Slovensku bezprostredne reagovať. Po pondelkovej návšteve vojenskej nemocnice v Ružomberku v sprievode predsedu vlády SR Petra Pellegriniho to deklarovali minister obrany SR Peter Gajdoš, zástupca riaditeľa nemocnice plk. MUDr. Roman Jantoš a podpredseda krízového štábu Ministerstva obrany SR Ján Hoľko.

Čítať ďalej
  • 12.02. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Čiastkový nácvik uvádzania do pohotovosti

si príslušníci 1. mb precvičili aj v nočných hodinách


Čiastkový nácvik uvádzania do pohotovosti, plnenie úloh mobilizácie a opatrení na ochranu síl spoločne nacvičili nielen počas dňa, ale aj v noci z 10. na 11. februára príslušníci veliteľstva brigády, podriadené útvary a jednotky 1. mechanizovanej brigády (ďalej len 1. mb) spolu s práporom logistiky Topoľčany (ďalej len prlogTO) pod velením náčelníka štábu plukovníka Petra Ondrejku.

Čítať ďalej
  • 12.02. 2020
  • 1. mb

Nové simulátory vyzkoušeli žatečtí vojáci

při výcviku v terénu i v posádce


V Doupovských horách, ale i v prostorách posádky, cvičili vojáci 41. mechanizovaného praporu tento týden činnosti s novými taktickými soubojovými simulátory. Pro Armádu ČR je dodala firma Saab Czech.

Čítať ďalej
  • 10.02. 2020
  • Armáda ČR

V Lotyšsku se vystřídali čeští vojáci

Na základně Adazi teď bude působit skupina, jejíž jádro tvoří příslušníci minometné baterie 42. mechanizovaného praporu v Táboře. Operační úkol převzali tento týden přímo na místě v Pobaltí od kolegů ze 72. mechanizovaného praporu z Přáslavic.

Čítať ďalej
  • 10.02. 2020
  • Armáda ČR

POKOS: Vojáci i se psy zamířili do Podkrkonoší

Na základních školách v Mladých Bukách a Novém Městě nad Metují v Královéhradeckém kraji pokračoval tento týden projekt POKOS – Příprava občanů k obraně státu. Pracovníci odboru komunikace Ministerstva obrany společně s vojáky z Agentury vojenského zdravotnictví připravili pro děti ve školách program na celé dopoledne a přivezli s sebou i armádní specialisty na vyhledávání zbraní a výbušnin – vojenské psy.

Čítať ďalej
  • 10.02. 2020
  • Ministerstvo obrany ČR

Knižné novinky