ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Štátny tajomník Ondrejcsák zastupoval SR

na fóre V4+Kórea


Štátny tajomník Róbert Ondrejcsák navštívil v dňoch 4. - 6. septembra Kórejskú republiku, kde rokoval so svojím rezortným kolegom Park Jae-Minom a zúčastnil sa na Soulskom obrannom fóre, ktoré v súčasnosti patrí k jednej z najväčších bezpečnostných konferencií v regióne východnej Ázie. Štátny tajomník tiež zastupoval SR na rokovaní V4+Kórea, ktoré sa na pozvanie kórejskej strany uskutočnilo na okraj fóra.

Čítať ďalej
  • 06.09. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Deň ozbrojených zložiek a záchranných systémov

s deťmi vo VHM Piešťany


V priestoroch Vojenského historického múzea v Piešťanoch sa 7. septembra 2019 od 9.30 h do 17.00 h uskutoční pod záštitou ministra obrany SR Petra Gajdoša už 13. ročník podujatia s názvom „Deň ozbrojených zložiek a záchranných systémov s deťmi“.

Čítať ďalej
  • 04.09. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Bez mechaniků se naši vojáci neobejdou

Koulikoro training center (KTC) je základna v jižní části Mali, kde probíhá výcviková mise EU. Jsou zde i čeští vojáci, jejichž úkolem je chránit a střežit základnu. Jejich další povinností je i role „strážných andělů“ instruktorů z řad vojáků států EU, mezi nimiž jsou i příslušníci Velitelství Výcviku – Vojenské akademie Vyškov.

Čítať ďalej
  • 04.09. 2019
  • Armáda ČR

20. skupina AČR EU NAVFOR Somalia

převzala operační úkol


Ve středu 28. srpna 2019 došlo ve španělské Rotě k předání operačního úkolu mezi příslušníky 19. a 20. skupiny EU NAVFOR Somalia v operaci Atalanta.

Čítať ďalej
  • 04.09. 2019
  • Armáda ČR

Knižné novinky