ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

MO ČR obrany podepsalo smlouvu na výměnu

stabilizátorů 120mm munice pro minomety


V úterý 9. června byla uzavřena smlouva k realizaci zakázky „Nákup služby munice 2019/1 - miny 120 mm“ mezi Ministerstvem obrany a Vojenským technickým ústavem, s.p. Smlouvu podepsali náměstek pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic Filip Říha a ředitel VTÚ, s.p. Jiří Protiva.

Čítať ďalej
  • 10.07. 2019
  • Ministerstvo obrany ČR

Předání smluv na kolová obrněná vozidla

V úterý 9. července 2019 si ministr obrany Lubomír Metnar a jednatel společnosti Eldis Pardubice Milan Stupka oficiálně předali smlouvy na dodávku vozidel Titus, které byly podepsány v pátek 21. června 2019.

Čítať ďalej
  • 10.07. 2019
  • Ministerstvo obrany ČR

Presuny amerických jednotiek územím SR

V období mesiacov máj a jún 2019 boli územím SR realizované pozemné presuny jednotiek USA v rámci cvičenia „Saber Guardian 2019“, ktoré bolo uskutočnené vo výcvikových priestoroch v Maďarsku a Rumunsku. V rámci fázy nasadenia vojsk v druhej polovici mesiaca máj 2019 bolo realizovaných 17 cestných presunov s celkovým počtom 277 vozidiel a 888 osôb na trase štátna hranica Česká republika/Slovensko – štátna hranica Slovensko/Maďarská republika so zastávkou v Malackách.

Čítať ďalej
  • 10.07. 2019
  • NCVD Bratislava

Minister Gajdoš informoval prezidentku SR

o aktuálnych úlohách rezortu obrany


Minister obrany SR Peter Gajdoš včera informoval prezidentku a zároveň hlavnú veliteľku Ozbrojených síl SR Zuzanu Čaputovú o aktuálnych úlohách, ktoré plní rezort obrany. Pri tejto príležitosti jej priblížil tiež prebiehajúce modernizačné projekty, pôsobenie slovenských profesionálnych vojakov v rámci medzinárodného krízového manažmentu, ako aj plnenie záväzkov vyplývajúcich z členstva Slovenska v EÚ a NATO.

Čítať ďalej
  • 10.07. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Strakonickým vojákům se v Rakousku daří

Čtveřice strakonických vojáků se ve dnech 5. až 6. července zúčastnila na vojenské základně Langenlebarn v Rakousku mezinárodní střelecké soutěže s názvem 31. Internationaler Schießwettkampf 2019. Nejlépe si vedl četař Jiří Hudec, který v konkurenci 213 závodníků obsadil čtvrté místo.

Čítať ďalej
  • 09.07. 2019
  • 25. plrp

Knižné novinky