ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Tím pre integráciu síl NFIU SVK

pôsobí na Slovensku už päť rokov


Pri príležitosti piateho výročia vzniku a pôsobenia Tímu pre integráciu síl NATO (NFIU SVK) na Slovensku včera jeho príslušníkov vo Vajnoroch navštívili minister obrany SR Jaroslav Naď, minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok, štátny tajomník rezortu obrany Marian Majer, generálny tajomník Služobného úradu MO SR Peter Kozák a náčelník Generálneho štábu OS SR gen. Daniel Zmeko. Šéf rezortu obrany poďakoval tímu za dosiahnuté úspechy a zároveň vyzdvihol význam úloh a cieľov, ktoré plní.

Čítať ďalej
  • 08.09. 2021
  • Ministerstvo obrany SR

Minister Naď: Ani tí najlepšie pripravení vojaci

nemôžu brániť štát bez adekvátnej techniky


Dôležité operačné spôsobilosti Pozemných síl OS SR sú v súčasnosti zabezpečované kolesovou a pásovou technikou na konci technickej životnosti a znižujúcej sa prevádzkyschopnosti, a to v období, kedy nároky na pripravenosť Ozbrojených síl SR rastú. V nadväznosti na to Ministerstvo obrany SR navrhlo vláde SR obstaranie bojových obrnených vozidiel 8x8, pásových bojových obrnených vozidiel a pásových obrnených vozidiel. Vláda SR dnes s návrhmi rezortu obrany súhlasila.

Čítať ďalej
  • 08.09. 2021
  • Ministerstvo obrany SR

Začalo sa cvičenie Toxic Valley 2021

Úvodným nástupom cvičiacich sa 6. septembra v priestoroch Výcvikového testovacieho centra RCHBO v Zemianskych Kostoľanoch začalo trojtýždňové medzinárodné cvičenie Toxic Valley 2021.

Čítať ďalej
  • 08.09. 2021
  • Ozbrojené sily SR

Výstavba mosta – most pre pápeža Františka

Pri príležitosti návštevy pápeža Františka v Prešove, sa od 30. augusta 2021 priamo v meste začala výstavba mosta cez rieku Torysa. Toto dočasné premostenie je tylový montovaný most MMT, ktorý je určený najmä na vojenské účely, no v tomto prípade poslúži ako prechod pre veriacich, ktorí sa prídu zúčastniť bohoslužby s pápežom Františkom.

Čítať ďalej
  • 08.09. 2021
  • 2. mb

Univerzita obrany se představuje na VědaFestu

Univerzita obrany stále více plní roli výzkumného a vývojového centra v oblasti obranného průmyslu a z tohoto důvodu nemůže chybět na VědaFestu, největší venkovní populárně naučné akci v České republice. Festival se ve středu 8. září koná na venkovních stanovištích na Vítězném náměstí a v přilehlé Technické ulici v Praze 6 a nabízí návštěvníkům zábavným a hravým způsobem vědu ve všech jejích podobách.

Čítať ďalej
  • 08.09. 2021
  • Univerzita obrany

Knižné novinky