ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Cvičení Ebonite Javelin 2018

Zapojilo se 720 vojáků, z toho více než 100 záložáků


Až do neděle 18. března ve vojenském výcvikovém prostoru Hradiště v Doupovských horách trvalo cvičení nazvané Ebonite Javelin 2018. Kromě 72. mechanizovaného praporu Přáslavice se do cvičení zapojilo celkem 720 vojáků.

Čítať ďalej
  • 20.03. 2018
  • Armáda ČR

3. ročník dobrovoľnej vojenskej prípravy

Prihlasovanie je oficiálne spustené


Záujemcovia o dobrovoľnú vojenskú prípravu si môžu už od dnešného dňa až do 27. apríla podávať žiadosti o zaradenie do prijímacieho konania. Personálny úrad Ozbrojených síl SR je pripravený prijímať žiadosti online, ale aj osobne na regrutačných skupinách v krajských mestách podľa miesta svojho trvalého bydliska. Absolventi získajú za 11 týždňov základné vojenské vedomosti a zručnosti a viac ako 1100 eur.

Čítať ďalej
  • 20.03. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Príprava príslušníkov Veliteľstva 2. mb

S cieľom zdokonaliť všetkých príslušníkov Veliteľstva 2. mechanizovanej brigády (2. mb) v streľbe a zvládnuť plánované základné bojové zručnosti sa zúčastnili profesionálni vojaci Prešovskej mechanizovanej brigády dňa 21. marca 2018 na zdokonaľovacej príprave.

Čítať ďalej
  • 20.03. 2018
  • 2. mb

Návšteva NGŠ Lotyšska na Slovensku

V pondelok 19. marca zavítal na Slovensko náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl Lotyšskej republiky generálporučík Leonīds Kalniņš. V priestoroch MO SR sa uskutočnilo bilaterálne stretnutie na pozvanie náčelníka Generálneho štábu OS SR generála Milana Maxima.

Čítať ďalej
  • 20.03. 2018
  • Veliteľstvo posádky Bratislava

Příprava 71. mpr pro misi v Pobaltí

Na střelnici ve vojenském újezdu Libavá absolvovali příslušníci minometné baterie 71. mechanizovaného praporu ostré střelby ze 120mm minometů PRAM. Byla to další ze série příprav minometčíků v rámci nasazení v novém druhu zahraniční operace eFP (Enhanced Forward Presence), kde od června letošního roku budou v Lotyšsku součástí kanadského úkolového uskupení.

Čítať ďalej
  • 19.03. 2018
  • Armáda ČR

Knižné novinky