ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Položili život i za nás a naše bezpečí

Ve středu 8. srpna přesně v 16.15 hodin přistál na pražském ruzyňském letišti vojenský speciál z Bagrámu, který přivezl do České republiky ostatky tří českých vojáků. Rotného Martina Marcina a desátníky Kamila Beneše a Patrika Štěpánka v neděli 5. srpna při pěší patrole v okolí afghánské základny Bagrám v provincii Parwan zabil sebevražedný atentátník.

Čítať ďalej
  • 09.08. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Pokračujte v plnění operačního úkolu

a upevňujte sounáležitost mezi sebou


Rotný Martin Marcin, desátník Kamil Beneš, desátník Patrik Štěpánek. Tři vojáci „Svatováclavského“ 42. mechanizovaného praporu v Táboře, kteří až do neděle 5. srpna plnili povinnosti v rámci 10. strážní roty BAF v Afghánistánu. Brzy ráno se před nimi při pěší patrole odpálil sebevražedný atentátník a připravil je o život.

Čítať ďalej
  • 08.08. 2018
  • Armáda ČR

Prešovskí hasiči cvičili s horskou službou

Dňa 30. júla 2018 sa hasiči z vrtuľníkového krídla Prešov zúčastnili súčinnostného výcviku s členmi horskej záchrannej služby. Námetom cvičenia bola záchrana turistu uviaznutého v neprístupnom teréne v horách.

Čítať ďalej
  • 08.08. 2018
  • vkpo

Začatie základného vojenského výcviku v Martine

Brány Základne výcviku a mobilizačného doplňovania sa po tretíkrát v roku 2018 otvorili 6. augusta pre 48 čakateľov prípravnej štátnej služby, 126 kadetov akadémie Ozbrojených síl a 49 absolventov vysokých škôl, ktorí tu absolvujú základný vojenský výcvik a kasárne 4. čs. brigády Martin sa im stanú na sedem týždňov domovom. Medzi príslušníkmi základného vojenského výcviku je aj 57 žien.

Čítať ďalej
  • 08.08. 2018
  • ZaVaMD

Vatra 2018

V obci Veľké Hoste na území Trenčianskeho samosprávneho kraja, sa dňa 21. júla 2018 konalo podujatie Vatra Zvrchovanosti Slovenskej republiky, na ktoré boli naši vojaci z Práporu podpory velenia pozvaní, na podporu a preukázania dôležitosti Ozbrojených síl Slovenskej republiky.

Čítať ďalej
  • 08.08. 2018
  • prpv

Knižné novinky