ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Ministerstvo obrany SR navrhlo vláde

obstarať 3D rádiolokátory z Izraela


Ministerstvo obrany SR odporučilo vláde SR, aby uzatvorila medzivládnu dohodu na obstaranie 17 kusov 3D rádiolokátorov stredného, malého a blízkeho dosahu so štátom Izrael. Návrh bol včera predložený do medzirezortného pripomienkového konania.

Čítať ďalej
  • 18.06. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Vojaci vypálili 20 delostreleckých sálv

pri príležitosti inaugurácie novej prezidentky SR


Profesionálni vojaci z Michaloviec v sobotu 15, júna v Bratislave na Tyršovom nábreží vypálili dvadsať delostreleckých sálv pri príležitosti inaugurácie novej prezidentky Slovenskej republiky a zároveň hlavnej veliteľky Ozbrojených síl SR Zuzany Čaputovej.

Čítať ďalej
  • 18.06. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Presuny vojenskej techniky cez územie SR

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na presuny vojenskej techniky zahraničných ozbrojených síl, ktoré sú naplánované v období od 17. do 23. júna 2019. Celkovo by malo ísť o 50 cestných presunov zahraničných vojsk a tri železničné transporty, pričom pôjde predovšetkým o presun maďarských vojakov.

Čítať ďalej
  • 18.06. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Do výrobních prostor firmy Tatra Trucks

zavítal rekordní počet návštěvníků


V rámci tradičních Kopřivnických dnů techniky, které se konaly 8. a 9. června, měla široká veřejnost možnost navštívit výrobní halu automobilky Tatra Trucks. Unikátní příležitosti prohlédnout si montážní linky tatrovek využily tisíce lidí.

Čítať ďalej
  • 14.06. 2019
  • Tatra Trucks

Cvičení Capable Logistician 2019

posunulo spolupráci v oblasti logistiky


Byl slyšet řev naplno pracujících motorů. Konvoj náklaďáků nestačil ještě ani pořádně zastavit a okamžitě začala vykládka kontejnerů s logistickými zásobami a palet s municí. Na obzoru jistilo bezpečnost vykládky několik obrněných transportérů. Právě touto epizodou vyvrcholilo v polském výcvikovém prostoru Drawsko Pomorskie cvičení Capable Logistician 2019, které připravilo Mnohonárodní centrum pro koordinaci logistiky (MLCC) sídlící v Praze.

Čítať ďalej
  • 14.06. 2019
  • Armáda ČR

Knižné novinky