ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Na Slovensku cvičia vojenskí chemici z 10 krajín

Vo Výcvikovom a testovacom centre radiačnej, chemickej a biologickej ochrany (VTC RCHBO) Zemianske Kostoľany sa v týchto dňoch koná už 5. ročník medzinárodného cvičenia Toxic Valley 2017. Celkovo 168 špecialistov na toxické chemické látky z 10 krajín bude na Slovensku cvičiť do 29. septembra 2017.

Čítať ďalej
  • 20.09. 2017
  • Ministerstvo obrany SR

Saab bude spolupracovat s firmou Meopta

Na Dnech NATO podepsali memorandum


Společnost Saab podepsala memorandum o porozumění s českou společností Meopta, která se věnuje výrobě optických součástí. Podpis memoranda se uskutečnil v Ostravě v sobotu 16. září 2017 na akci Dny NATO a Dny Vzdušných sil Armády České republiky, jíž byla společnost Saab po sedmé v řadě partnerem.

Čítať ďalej
  • 18.09. 2017
  • Saab

ShM na podvozku Pandur II 8x8 CZ

se představil na Dnech NATO

Na tradiční akci Dny NATO a Vzdušných sil Armády České republiky, která se konala o tomto víkendu na Letišti Leoše Janáčka Ostrava, společnost Tatra Defence Vehicle (TDV) oficiálně představila samohybný minomet na podvozku obrněného vozidla Pandur II 8x8 CZ.

Čítať ďalej
  • 15.09. 2017
  • Redakce

Knižné novinky