ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Náměstek Říha navštívil agenturu NSPA

V úterý 29. října navštívili náměstek pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic MO Filip Říha a ředitel sekce podpory MO generálmajor Štefan Muránský lucemburský Capellen, kde sídlí alianční akviziční agentura NSPA (NATO Support and Procurement Agency). S představiteli agentury diskutovali mj. možnosti zapojení českých firem do tendrů vyhlašovaných NSPA i možnosti realizace projektu V4 - společné pořízení munice.

Čítať ďalej
  • 04.11. 2019
  • Ministerstvo obrany ČR

Na Vítkově byli oceněni vojáci,

kteří se vrátili z misí v Afghánistánu a Mali


V pátek 1. listopadu se ve Slavnostní síni Národního památníku v Praze na Vítkově uskutečnil nástup příslušníků Armády ČR, kteří se nedávno vrátili z působení v zahraničních operacích v Afghánistánu a Mali.

Čítať ďalej
  • 04.11. 2019
  • Armáda ČR

Prebieha cvičenie „Clear Sign 2019“

V pondelok 28. októbra 2019 sa začalo medzinárodné cvičenie prieskumných jednotiek „Clear Sign 2019“, ktorého sa zúčastnia vybrané jednotky z práporu ISTAR a 102. prieskumného práporu Armády Českej republiky.

Čítať ďalej
  • 04.11. 2019
  • 2. mb

Reakreditácia CTM Nováky

Centrum testovania munície Nováky (CTM Nováky) ako špecializovaný odborný orgán Úradu logistického zabezpečenia Trenčín/Zásobovacej základne II. Martin v rámci procesu reakreditácie úspešne potvrdilo svoju spôsobilosť vykonávať akreditovanú činnosť nestranne a dôveryhodne v súlade s požiadavkami zákona o akreditácii a akreditačnými požiadavkami podľa normy ISO/IEC 17025:2017 „Všeobecné požiadavky na kompetentnosť skúšobných a kalibračných laboratórií“.

Čítať ďalej
  • 04.11. 2019
  • ZZ II.

MO SR upozorňuje na presuny vojenskej techniky

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na presuny vojenskej techniky zahraničných ozbrojených síl, ktoré sú naplánované v období od 4. do 10. novembra 2019. Celkovo by malo ísť o 52 cestných presunov zahraničných vojsk, pričom pôjde predovšetkým o presun českých a poľských vojakov.

Čítať ďalej
  • 04.11. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky