ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Chrbtová kosť OS SR snemovala v Bratislave

V priestoroch Klubu MO SR v Bratislave sa 3. marca uskutočnilo aj za účasti Náčelníka generálneho štábu OS SR generála Daniela Zmeka Odborné zhromaždenie Hlavného poddôstojníka OS SR štábneho nadrotmajstra Marcela Kaniaka. Vo svojom príhovore zhodnotil plnenie úloh poddôstojníckym zborom a mužstvom v roku 2019 a načrtol priority, ktoré ich čakajú v tomto výcvikovom roku.

Čítať ďalej
  • 04.03. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Ustanovenie náčelníka CMaS

a pracovné rokovanie veliteľa ZZ II. v Žiline


Dňa 2. marca 2020 sa v priestoroch Centra metrológie a skúšobníctva Žilina uskutočnilo pracovné rokovanie veliteľa ZZ II. Martin plk. Ing. Mariána Filipa.

Čítať ďalej
  • 04.03. 2020
  • ZZ II.

Robotici z FEL ČVUT uspěli v soutěži

DARPA Subterranean Challenge


Ve dnech 18. až 27. února 2020 proběhlo v USA další kolo prestižní robotické soutěže DARPA Subterranean Challenge. Účastníci okruhu Urban Circuit se sešli v podzemí nedostavěné jaderné elektrárny u města Olympia, stát Washington, kde jejich autonomní roboty hledaly schované předměty a čelily nástrahám spletitých prostor železobetonového bludiště pod zemským povrchem.

Čítať ďalej
  • 03.03. 2020
  • ČVUT

Odborníci se školili na nové Pandury

Osm instruktorů, specialistů na komunikační a informační systémy, absolvovalo v druhé polovině února u Centra zabezpečení oprav Lázně Bohdaneč kurz na obsluhu nových kolových obrněných vozidel Pandur. Armáda před měsícem převzala dvě vozidla ve verzi velitelsko-štábní a dvě spojovací. Do konce tohoto roku mají vojáci dostat ještě šestnáct kusů.

Čítať ďalej
  • 03.03. 2020
  • Armáda ČR

Veliteľ žpr vyhodnotil výcvikový rok 2019

V priestoroch ženijného práporu Sereď sa 28. februára uskutočnilo veliteľské zhromaždenie veliteľa ženijného práporu s cieľom vyhodnotiť splnenie úloh výcvikového roku 2019 a zdôrazniť rozhodujúce úlohy výcvikového roku 2020.

Čítať ďalej
  • 03.03. 2020
  • žpr

Knižné novinky