ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Vojenští policisté vycvičili v Iráku

stovky tamních policistů ve zvládání davu


V iráckém Bagdádu se na tamní policejní škole uskutečnil v říjnu výcvik policejních složek ve zvládání davových nepokojů a demonstrací, tzv. Crowd and Riot Control (CRC). Výcviku se účastnili příslušníci 5. výcvikové jednotky Vojenské policie, kteří zde působí od letošního srpna.

Čítať ďalej
  • 07.11. 2019
  • Vojenská policie

Náměstek R. Jahoda jednal s J. Gallowayem,

velitelem BMATT (CZ)


Ve středu 6. listopadu přijal náměstek pro řízení sekce obranné politiky a strategie na základě příkazu k zastupování Radomír Jahoda velitele Britského vojenského poradního a výcvikového týmu v České republice (BMATT (CZ)) plukovníka Jamese Gallowaye.

Čítať ďalej
  • 07.11. 2019
  • Ministerstvo obrany ČR

Ochrana života a zdravia v Tornali

Profesionálni vojaci z raketometného oddielu Rožňava, pod vedením rotmajstra Tomáša Kovácsa, sa zúčastnili 29. októbra 2019 účelového cvičenia pod názvom „Ochrana života a zdravia“ v priestoroch Základnej školy, Pavla Jozefa Šafárika v Tornali.

Čítať ďalej
  • 07.11. 2019
  • rmo

Preventívno-bezpečnostná akcia

v Kasárňach SNP Trenčín


Dňa 7. novembra 2019 vykonali príslušníci Oddelenia policajného výkonu Topoľčany – detašované pracovisko Trenčín a príslušníci Oddelenia bezpečnosti ochrany informácií a komunikačných informačných systémov Vojenskej polície preventívno-bezpečnostnú akciu v Kasárňach SNP Trenčín so zameraním na kontrolu oprávnenosti vstupu/vjazdu do objektu a vnášania nepovolených predmetov a materiálov.

Čítať ďalej
  • 07.11. 2019
  • Vojenská polícia SR

Dalších osm desítek záložníků a dobrovolníků

zahájilo ve Vyškově kurz základní přípravy


V pondělí 4. listopadu nastoupili k Velitelství výcviku – Vojenské akademii (VeV-VA) ve Vyškově další noví záložníci a dobrovolníci. U Centra základní přípravy absolvují šestitýdenní kurz základní přípravy.

Čítať ďalej
  • 06.11. 2019
  • Armáda ČR

Knižné novinky