ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Protiletadlovci z Litvy už podruhé ve Strakonicích

Letos již podruhé připravil 25. protiletadlový raketový pluk Strakonice odbornou stáž pro příslušníky litevských ozbrojených sil. Stejně jako v březnu, kdy se uvedený výcvik konal poprvé, se litevští vojáci minulý týden ve Strakonicích zdokonalovali v přípravě a vedení operací jednotek pozemní protivzdušné obrany dle standardů NATO.

Čítať ďalej
  • 02.11. 2017
  • 25. plrp

Nejen postupy pro vedení vzdušných operací

se hodnotily během cvičení Clear Sky


Plnění úkolů ochrany vzdušného prostoru České republiky v podmínkách krize a otevřeného konfliktu. To byl hlavní cíl cvičení s názvem Clear Sky 2017, které proběhlo ve dnech 10. a 11. října 2017 u 26. pluku velení, řízení a průzkumu.

Čítať ďalej
  • 02.11. 2017
  • 26. pvrp

Príprava na obranu štátu pre gymnazistov

Počet aktivít v Kasárňach SNP Zvolen pre školy Posádky Zvolen, ktoré boli zamerané na informácie o vzdušných silách ako aj na formy rozvíjania národných a vojenských tradícií a tým sa zároveň stali súčasťou projektu „Prípravy obyvateľov na obranu štátu“, sa blíži k číslu štyridsať.

Čítať ďalej
  • 02.11. 2017
  • Vzdušné sily OS SR

Pripravuje sa cvičenie MACE XIX

Veliteľstvo vzdušných síl OS SR už po tretíkrát pripravuje v súčinnosti s ACG 3 (Aerospace Capabilities Group 3), NAFAG (NATO Air Force Armaments Group) a podskupinou SG/2 pri veliteľstve NATO Brusel, cvičenie jednotiek letectva a PVO pod názvom MACE XIX. Samotný priebeh cvičenia je naplánovaný v termíne od 9. do 27. júla 2018.

Čítať ďalej
  • 02.11. 2017
  • Vzdušné sily OS SR

Knižné novinky